Razer E-spor Alanında SEA Games 2019 İle Ortaklık Kurdu Razer E-spor Alanında SEA Games 2019 İle Ortaklık Kurdu
Razer, yaptığı bir duyuru ile 2019 Southeast Asian Games (SEA Games 2019) organizasyonunun resmi e-spor partneri olduğunu belirtti. Razer E-spor Alanında SEA Games 2019 İle Ortaklık Kurdu

Razer, yaptığı bir duyuru ile 2019 Southeast Asian Games (SEA Games 2019) organizasyonunun resmi e-spor partneri olduğunu belirtti. Dünya tarihinde e-sporun ilk defa madalyalı bir spor olarak tanınacağı 11 ülkeli turnuvada heyecan bir hayli yüksek.

E-spor artık madalyalı bir spor etkinliği

Son bir yılda e-sporun önemini arttırmak ve onu madalyalı ciddi bir spor dalı olarak sunmak Razer CEO’su ve kurucusu Min-Liang Tan için çok ciddi bir görev oldu. SEA Games 2019’da e-sporun madalyalı bir oyun olarak anılacak olması da bu çabanın en önemli meyvesi.

Razer’ın çabaları sayesinde Filipinler SEA Games Organizasyon Komitesi ve Filipinler Olimpik Komitesi’nin ortaklaşa kararları ile SEA Games 2019 turnuvası madalyalı bir e-spor turnuvası olarak tarihe geçecek.

Dünyada toplam 2,3 milyardan fazla oyuncu varken e-sporun ve oyunların ciddi bir hizmet ve spor olarak tanınması zaten kaçınılmazdı. Razer’ın çabaları ise bu kaçınılmaz olanı daha da hızlandırmak adına. E-sporun madalyalı bir spor olarak kabul görmesi SEA Games ile başlamış olsa da yakın zamanda bütün dünyada geçerli olacaktır.

SEA Games 2019’un resmi destekçisi ve ortağı olan Razer, SEA Games 2019’da e-spor turnuvasını desteklemek için donanım ve yazılımın yanı sıra uzmanlık ve deneyimlerini de sunacak. Buna SEA Games e-spor turnuvasında oynanacak oyunları seçecek komitede olmak gibi görevler de dahil. SEA Games 2019’da oyunların son sıralaması önümüzdeki birkaç ay içinde açıklanacak. Buna ek olarak, Razer, finalde ev sahibi ülkeyi temsil edecek Team Philippines e-spor atletlerine ürün desteği sağlayacak.

Razer’in kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, “E-spor, kurulduğumuz günden beri Razer’ın özü olmuştur ve sayısız küresel etkinliği, turnuvayı, takımı ve sporcuları son on yılda destekledik,” dedi. “E-sporda görülen sportmenlik ve dövüş ruhu, diğer sporlardan daha az değil ve SEA Games 2019 gibi uluslararası bir spor etkinliğine dahil olması için çok mücadele ettik.”

Oyun çeşitliliği en önemli nokta

Razer ve PhilSGOC, oyunun tüm dünyadaki en büyük isimleriyle, her türden hayranı çekecek heyecan verici oyun listesine doğru ilerliyor.

Razer ve PhilSGOC’un SEA Games 2019 için duyurduğu ilk oyun ortağı, son derece popüler olan Mobil Legends: Bang Bang’in arkasındaki yayıncı olan Moonton oldu.

Moonton Games’in kurucu ortağı ve CEO’su Justin Yuan, ise şunları söylüyor: “SEA Games 2019, güçlü kullanıcı tabanımızın yanı sıra bölgenin hızlı büyüyen gençliği göz önüne alındığında, Bangladeşleri Büyük Liglere taşımak için mükemmel bir platform. bin yıllık nüfus. Razer’in resmi esports partneri olarak oynadığı rol, turnuvanın olağanüstü bir şey olmayacağına dair bize güven veriyor. Güneydoğu Asya’nın en iyi Mobil Efsanelerini görmek için sabırsızlanıyoruz: Bang Bang oyuncuları birbirleriyle karşı karşıya.”

Diğer oyun ortakları zaman içerisinde ilan edilecektir. Oyun yayıncıları, hevesli sporcular ve toplumdaki herkes bu vesileyle yükselmeye ve bu benzeri görülmemiş uluslararası e-spor olayında rol almaya teşvik ediliyor. İlgili taraflar daha fazla bilgi edinebilir ve güncellemeleri almak için buradan kayıt olabilir.

Türkiye’nin İlk E-spor Zirvesi ESPORTS.CON Ocakta Gerçekleştirilecek