REHBER – Rainbow Six: Siege’de Başarılı Olmanın 7 Yolu REHBER – Rainbow Six: Siege’de Başarılı Olmanın 7 Yolu
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de kendinizi geliştirmeniz ve oyunu daha iyi öğrenmeniz için size bir ipucu rehberi hazırladık. REHBER – Rainbow Six: Siege’de Başarılı Olmanın 7 Yolu

Daha önce kapalı betasını incelediğimiz Rainbow Six: Siege’de bu sefer kendinizi geliştirmeniz ve oyunu daha iyi öğrenmeniz amacıyla ipucu rehberi hazırladık. 

Öncelikle oyunun yapısını kısaca hatırlatayım. Oyunda Multiplayer ve Terrorist Hunt olmak üzere iki farklı mod bulunuyor. Multiplayer modunda 5’e 5 bir mücadelede oyuncular karşı karşıya geliyor ve bomba imha etme, rehine kurtarma görevlerini yapmaya çalışıyorlar. Terrorist Hunt modunda ise, yapay zekânın kontrolündeki 30 tane teröristi öldürmeniz gerekiyor ya da Lone Wolf özelliği ile bir arkadaşımızla takım kurarak, bu modu oynayabiliyoruz.

Oyunun ipuçlarına geçmeden kapalı betanın 1 Ekim tarihinde sona ereceğini de hatırlatayım.

Güncelleme: Rainbow Six: Siege’in betası 4 Ekim tarihine kadar uzatıldı.

İşte karşınızda oyunu oynarken kullanacağınız kilit hareketleri ve stratejileri gözler önüne seren 7 ipucu!

İPUCU #1: ARAYIN VE BULUN

Düşmanınızın yerini bilmek veya size ulaşmasını engellemek takımınızın ilk önceliği olmalı. Hazırlık aşamasının başında saldıran oyuncular drone olarak oyuna başlıyor. Öncelikleriniz tuzakları, düşmanları ve görev yerlerini keşfetmek olmalı. Hazırlık aşaması sonlandığında drone’unuzu gizli bir yere koymak oyunun sonrasında onu tekrar kullanmak için akıllıca olacaktır. Böylece drone’un çalışır durumda olup olmadığından emin olabilirsiniz. Drone’unuz çalışır durumda olduğu sürece, düşmanları etiketleyerek takımınıza yardım edebilirsiniz. Etiketlenmiş düşmanların isimleri kısa bir süreliğine duvarların arkasında görülür hale geliyor. Savunmacı olarak oynarken birkaç güvenlik kamerasına erişim imkânınız var. Bu kameraları oyunun başında düşmanınızın nereden geldiğini belirlemek için kullanabilir ve bu bilgileri takım arkadaşlarınıza aktarabilirsiniz. HUD ekranınızın sağ alt köşesinde, saldıran oyuncuların nerede doğduğunu ve nereden gelebileceklerini gösteren küçük bir pusula bulunuyor. Ayrıca pusulanın altında bir de odanın bir ismi görülüyor. Böylece oyuncular haritayı daha kolay bir şekilde öğrenebilir ve düşman bölgelerini daha hızlı bir şekilde ele geçirebiliyor. Şunu unutmayın; oyunun başında düşmanınızın gözetleme cihazlarını kesinlikle etkisiz hale getirmeye çalışın.

Fragtist - Rainbow Six Siege (5) (752 x 349)Özgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü