Resident Evil 2 Remake Avrupa ve Kuzey Amerika’da Çıkış Yaptı! Resident Evil 2 Remake Avrupa ve Kuzey Amerika’da Çıkış Yaptı!
Capcom, bugün efsanevi korku oyunu Resident Evil 2’yi Kuzey Amerika ve Avrupa’da oyun meraklılarına sunuyor. Resident Evil 2 Remake Avrupa ve Kuzey Amerika’da Çıkış Yaptı!

Capcom, bugün efsanevi korku oyunu Resident Evil 2’yi Kuzey Amerika ve Avrupa’da oyun meraklılarına sunuyor.

Hayatta kalma korku başyapıtının remake sürümü, Capcom’un tescilli RE motoru kullanılarak yeniden geliştirildi. Gerçekçi görseller, ürpertici ses düzeni ve omuz üstü bakış açısı sağlandı. 2019 sürümü, serinin en sevilen karakterlerinden ikisinin gözünden Raccoon City salgınını sürükleyici hikayeyle sunuyor. Oyun PlayStation 4, Xbox One ve PC için hem fiziksel hem de dijital formatlarda mevcut.

İlk defa 1998 yılında PlayStation konsolunda sunulan Resident Evil 2, bugüne kadar dünya üzerinde 85 milyon satan serinin en çok ilgi gören oyunlarından. Türü için bir standart olan oyun, aksiyon, keşif ögeleri ve zorlu bulmacaları bir arada barındırıyordu. Resident Evil 2’de, oyuncular çaylak polis memuru Leon S. Kennedy ve üniversite öğrencisi Claire Redfield’a katılarak bir zombi kabusu yaşayan Raccoon City’ye gidiyor. Onların ortak deneyimleriyle Raccoon City’yi  zombilerin ve korkunç canavarların içine düşüren Umbrella Corporation’ın hikayesi bir araya geliyor.

Oyuncular Leon ve Claire’in hikayelerini tamamladıktan sonra yeni bir bakış açısı sunan ek oyun modlarını açabiliyorlar. Umbrella Corporation operatörü HUNK’ın gözünden Raccoon City’de çözülecek olaylara doğru uzanıyorlar. Eğer oyuncular oyunun başlangıcından itibaren Leon ya da Claire olarak maceralarını yeniden başlatmayı tercih ederse ana hikayeyi daha zorlu bir versiyonuyla ele alma seçeneğine sahip olacaklar. Leon ve Claire için ek kostümlerin kilidi de açılabiliyor ya da satın alınabiliyorlar.

Ayrıca Resident Evil 2 Deluxe Edition’da oyunun yanında 5 karakter kostümü (2 tane Leon için 3 tane Claire için), Albert Model: Samurai silahı ve oyunculara arka fonda çalabilmeleri için retro müzikleri içeren eklenti paketlerini de içeriyor. Fiziksel kopyalarda ise Claire’i içeren arka kapak versiyonu bulunuyor.

Çok yakında  Resident Evil 2 için ücretsiz olarak sunulacak olan The Ghost Survivors içeriği de sizlerle olacak. Bu içerik, Raccoon City salgınının ve kurbanlarının etrafındaki senaryoları odağına alıyor. Ayrıca eğer olaylardan kurtulurlarsa nelerin gelişeceğini araştırıyor.

Resident Evil 2 Remake’in İnceleme Puanları Harika!