Riot Games MSI İptal Kararı Dünya Şampiyonası’nı Nasıl Etkileyecek? Riot Games MSI İptal Kararı Dünya Şampiyonası’nı Nasıl Etkileyecek?
Riot Games, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi’ne karşı aldığı yeni önlem kapsamında Sezon Ortası Turnuvası’nı (MSI) iptal kararı aldığını duyurmuştu. Riot Games,... Riot Games MSI İptal Kararı Dünya Şampiyonası’nı Nasıl Etkileyecek?

Riot Games, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi’ne karşı aldığı yeni önlem kapsamında Sezon Ortası Turnuvası’nı (MSI) iptal kararı aldığını duyurmuştu. Riot Games, MSI etkinliği Dünya Şampiyonası yerleştirmelerini çeşitli yollardan etkilediği için, şampiyonaya her bölgeden kaç takımın katılacağıyla ilgili merak edilen soruları da yanıtladı.

MSI iptaliyle birlikte akıllara gelen en büyük sorulardan biri, iptalin Dünya Şampiyonasına etkileri oldu. Riot Games, MSI’ın iptal olması ve LMS ile LST’nin bu yılki birleşimini göz önünde tutuyor. Bu durumda Dünya Şampiyonası’na her bölgeden kaç takım katılacağıyla ilgili yeni adımlar atılmış.

Son iki yılda gerçekleşen uluslararası turnuvalarda birinci ve ikinci sırada oldukları için, hem LPL (Çin) hem de LEC (Avrupa) liglerinden dörder takım Dünya Şampiyonası’na katılacak.

Ayrıca Dünya Şampiyonası’na tek bir katılım hakkı olan ligler arasında uluslararası turnuvalarda en iyi performansa sahip olduğu için, VCS’e (Vietnam) ikinci bir hak verilecek. VCS, önceki Sezon Ortası Turnuvalarında gösterdiği performanstan ötürü son iki yıldır bu ek katılım hakkını kazanıyor.

2020 Dünya Şampiyonası’nda bölgesel takım dağılımları şu şekilde olacak:

  • LPL (Çin), LEC (Avrupa): Dörder takım
  • LCK (Kore), LCS (Kuzey Amerika): Üçer takım
  • PCS (Güneydoğu Asya), VCS (Vietnam): İkişer takım
  • CBLOL (Brezilya), ŞL (Türkiye), LJL (Japonya), LLA (Latin Amerika), OPL (Okyanusya), LCL (Bağımsız Devletler Topluluğu): Birer takım

Riot Games, etkinlik yaklaştıkça Dünya Şampiyonası hakkında daha fazla bilgiyi paylaşmaya devam edecek. Bu bilgilere tüm katılımcıların havuz yerleştirmeleri de dahil olacak.Berk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.