Rockstar’ın Yeni Oyunları GTA 5’i Geçemeyebilir Rockstar’ın Yeni Oyunları GTA 5’i Geçemeyebilir
Grand Theft Auto 5 (GTA 5) hepimizin bildiği gibi büyük bir başarı oldu ve olmaya da devam ediyor. Ayrıntılar haberimizde. Rockstar’ın Yeni Oyunları GTA 5’i Geçemeyebilir

Grand Theft Auto 5 (GTA 5) hepimizin bildiği gibi büyük bir başarı oldu ve olmaya da devam ediyor.

GTA Online kısmıyla da oyuncuların büyük ilgisini çeken ve parasal anlamda Rockstar ve Take-Two’yu adeta ihya eden oyun, kimilerine göre eşsiz bir başarı örneği. Cowen analisti Doug Creutz da böyle düşünenlerden.

Creutz’a göre Rockstar’ın ilerleyen yıllarda birçok başarılı oyunu daha olabilir, ki Ekim ayında çıkacak olan Red Dead Redemption 2 bu konuda en büyük aday. Ancak özellikle satış rakamları açısından bakılırsa, GTA 5 kadar başarılısı olmayabilir. Creutz’a göre oyun, Rockstar ve Take-Two’ya şu ana kadar toplamda 6 milyar dolarlık gelir getirmiş. Tabii Take-Two’nun bu konuda resmi bir açıklaması yok ancak bu rakamı duyunca insan reddedemiyor da. Creutz’a göre oyun sadece video oyunları tarihinin değil, bütün eğlence ürünleri tarihinin en başarılısı bu anlamda.

İlk olarak 2013 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülen GTA 5, sonradan PC, PlayStation 4 ve Xbox One’a da gelmişti.

Take-Two’ya Göre GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 Rakip Oyunlar Değil