Saints Row: Gat out of Hell İncelemesi Saints Row: Gat out of Hell İncelemesi
Konu Saints Row olunca insan ister istemez yazmadan evvel birden fazla defa düşünüyor. Saints Row serisine 2 numaralı oyun ile giriş yaptığım günleri asla... Saints Row: Gat out of Hell İncelemesi

Konu Saints Row olunca insan ister istemez yazmadan evvel birden fazla defa düşünüyor. Saints Row serisine 2 numaralı oyun ile giriş yaptığım günleri asla unutamam. Hacı Şakir sabun kalıbını araba diye yutturdukları, sürüş mekaniklerinin bir kalıp sabundan farksız olduğu, oyununun geri kalanına ise asla PC’de kafa yormadığım zamanlardı. Sonrasında 3. oyun çıktı.

Böyle ihtişamlı bir halde çıktı, bildiğiniz siyasi parti başkanı gibi geldi oyun. Envai çeşit DLC ile birlikte, ağzımız yüzümüz DLC oldu. Ama iyi oyundu, GTA serisi ile birlikte beni açık dünya konseptinde sağlam başında tuttu. Bir zamanlar Scarface’in PC oyununa öyle sarmıştım, işte bir benzeri de SR 3 oldu. Her türlü şey vardı oyunda, durdurulamaz bir aksiyon mu istersiniz yoksa, para, rüşvet, gece hayatı falan mı? Absürdlüklerin lordu falan olabilecek bir yapımdı ki bu nedenle “işten gelen yorgun adamın stres atma oyunu” olarak nitelendirdim kendilerini. Uzun bir süre oynadım, hani Steam’de kaç saat yazıyor şuan hatırlamıyorum ama ana görevlerini yan görev yapmaktan bitiremediğim bir oyundur.

Fragtist Saints Row Gat out of Hell (7)

Sonra “SR4 çıkıcak dediler” bi’ duraksadım. Kanım ısınamadı kendilerine. “Başkanlık seçimi gibi oyun mu olur yahu” da dedim. Oradan bakınca fazla itici duruyordu. İçinde uzaylılar vs bulunan bir Amerikan parodisi gibiydi. Zaten çok fazla da oynayamadım, SR3’ün sonrasında bünyem el vermedi. Alışmamış belde otomatik silah durmadı anlayacağın sevgili okur, ben de en azından şimdilik pas geçtim. Oyunsuz kaldığım bir ara musallat olurum dedim. Neyse efendim gel zaman git zaman sonra (bu bağlama böyle değildi ama olsun, fena durmadı) dediler ki “cehennemin dibine kadar yolunuz var”. Biz dedik ki “siz hayırdır bilader?”. Hani gerçekten “uzaylılar bitti cehennem ne iş noluyoruz olm?” modundaydık. Biliyorduk oyun her zaman olduğu gibi çılgın olacaktı. SR4’te ekledikleri sıradışı oyun mekaniklerine iş fantastik boyuta gelirse neler eklenir az çok hayal edebiliyorduk (sanki her hafta sonu cehennemdeyiz de, nasıl hayal ediyorsak… Bir Painkiller gördü bu bünye bir de Hellgate London benim hatırladığım).

Fragtist Saints Row Gat out of Hell (29)