Samsung Yeni Kavisli Oyun Monitörlerini Tanıttı Samsung Yeni Kavisli Oyun Monitörlerini Tanıttı
Samsung, gün içerisinde yeni quantum dot ekran teknolojisine sahip yeni CFG70 kavisli oyun monitörlerini açıkladı. Samsung Yeni Kavisli Oyun Monitörlerini Tanıttı

Güney Kore’nin elektronik devi Samsung, yeni quantum dot ekran teknolojisini PC oyun monitörlerine de uygulama kararı aldı. Firma gün içerisinde yeni CFG70 kavisli oyun monitörlerini açıkladı. Full HD CFG70 monitörler, 24 ve 27 inç seçenekleriyle dünya piyasalarına sürülecek. 144 Hz yenileme hızını destekleyen bu yeni seri ayrıca AMD’nin FreeSync teknolojisini de destekleyecek.

Samsung görsel görüntü departmanı kıdemli başkan yardımcısı Seog-gi Kim konu hakkında “Yeni quantum dot teknolojisinin, kavisli monitörlerimize uyarlanmasıyla beraber Samsung, oyun camiasının geleceğini belirleyecek bir görüntü kalitesini endüstriye sunacak.” açıklamasında bulundu. Kim sözlerine kavisli ekranların oyunların sürükleyiciliğini arttırdığı yönündeki alışılmış iddialarla devam etti ve yeni quantum dot teknolojisiyle beraber artan renk kalitesinin de bunu bir adım daha ileri taşıyacağını söyledi.

fragtist-samsung-curved-cfg70

Samsung’un bu yeni ürün serisi 1 ms tepkime süreli bir VA panel kullanıyor. Ayrıca 144 Hz yenileme hızı be FreeSync teknolojisi bulunduran cihazlar, 1,800R kıvrım derecesiyle 178 derecelik geniş görüntü açısı sağlıyor.

fragtist-samsung-curved-cfg70-1Alışıldığı üzere oyuncu monitörleri önceden tanımlı “oyun stillleri” seçenekleriyle geliyor. Monitörün önünde bulunan kısayol tuşları sayesinde rahatça geçiş yapabileceğiniz bu seçenekler, FPS, RTS, RPG gibi oyun türlerine göre farklı ayarları sizlere sunuyor. Bu özelliklerin yanı sıra kontrat oranı, siyah gamma seviyesi, beyaz denge seviyesi ve sıcaklık yönetimi gibi ayarlanabilir özelliklere sahip oluyorsunuz.

fragtist-samsung-curved-cfg70-2

Diablo 4 İçin Dedikodular Gittikçe Artıyorİhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.