Samsung Galaxy A9 Dünyada İlk Kez Dört Arka Kamerayla Geliyor! Samsung Galaxy A9 Dünyada İlk Kez Dört Arka Kamerayla Geliyor!
Samsung, dünyanın ilk dört arka kameraya sahip telefonu Galaxy A9’u, Bağdat Caddesi’ndeki Samsung Deneyim Mağazası’nda tanıttı. Samsung Galaxy A9 Dünyada İlk Kez Dört Arka Kamerayla Geliyor!

Samsung, dünyanın ilk dört arka kamerasına sahip akıllı telefonu Galaxy A9’u, dünya ile aynı anda Bağdat Caddesi’ndeki Samsung Deneyim Mağazası’nda tanıttı.

Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Birimi Satış Direktörü Eren Rıfat Arman şunları söyledi: “Görsel iletişimin önem kazandığı bir dünyada, genç nesiller telefonlarını bir cihaz olarak değil; hayat tarzlarını yansıtan kendilerinden bir parça olarak algılıyor. Galaxy A9’un yetenekli dört kamerası ile genç nesillerin fotoğraf çekimi ile ilgili beğenilerini bir üst seviyeye çekiyoruz. Güçlü pil kapasitesi, yüksek depolama alanı ve sAMOLED ekranı ile de dört dörtlük eğlence için aradıkları cihazı sunuyoruz.”

Dünyanın ilk 4 arka kamerası

Galaxy A9’a dünyanın ilk dört arka kameralı akıllı telefonu niteliğini kazandıran kameralar şu şekilde sıralanıyor: 24MP’lik ana kamera, 8 MP’lik 120° ultra geniş açı kamera, 10MP’lik tele kamera ve Canlı Odak özelliği sunan 5MP’lik kamera.

Galaxy A9, zor şartlar altında bile fotoğraf çekimini en ideal ayarlarla yapmanızı kolaylaştırıyor. Dört lens, yaratıcılığınızı ortaya çıkarıyor. Ayrıca sizi nefes kesici görüntüler yakalamanın ve paylaşmanın daha fazla yoluyla tanıştırıyor.

  • Ultra Geniş Açı Kamera, 120°’lik bir açı ile dünyaya bakmanızı sağlıyor. Bu özellikle birlikte dünyayı olduğu gibi fotoğraflayın. Görsel Zeka özelliğinin katkısı ile de farklı çekim ortamlarında bir profesyonel gibi çekimler yapın. Daha gelişmiş Görsel Zekâ özelliği çektiğiniz nesneyi tespit ederek, en iyi fotoğraf için gerekli ayarları anında yapıyor.
  • Tele Kamerası, 2X Optik Zoom özelliği sayesinde, uzaktaki nesnelerin fotoğraflarını görüntü kalitesinden taviz vermeden çekiyor. Yüksek kalitede yakın plan fotoğraflar artık eskisinden çok daha keyifli ve kolay.
  • 24 MP Ana Kamera ile ister loş ışıkta, ister parlak ışıkta canlı ve parlak görüntüler elde etmek çok kolaylaşıyor.
  • Canlı Odak özelliği, alan derinliğini kendi tercihlerinize göre yönetmenize imkan veriyor. Çekimi yapılan nesneye odaklanarak bir profesyonelin elinden çıkmış gibi görüntüler elde etmek veya odak noktasıyla oynayarak yaratıcılığınızı konuşturmak sizin elinizde.

Performans

Galaxy A9’un güvenilir 3,800mAh bataryası uzun saatler boyunca kesintisiz bir performansın keyfini sürmenizi sağlıyor. Telefonun 128 GB depolama alanıyla 6GB RAM ve 512GB’a kadar genişletilebilir hafızası bulunuyor. Bu sayede istediğiniz her şeyi depolama alanı endişesi taşımadan çekmenize ve telefonunuzda çok daha fazla görüntü saklayabilmenize imkan veriliyor.

Yaşamı daha rahat kılmak için tasarlanan Galaxy A9, Bixby ve Samsung Health özelliklerinin yanında Uygulama Çifti özelliğinin kullanım avantajını da tüketicilere sunuyor.

Geçişli renkler

Telefonun ilk anda dikkat çeken tasarım özelliklerinin başında geçişli renk seçenekleriyle sunuluyor olması geliyor. Petrol Mavisi ve Şeker Pembesi geçişli renkleri, kullanıcılara uzun süre bakmaktan keyif alacakları renk alternatifleri sunuyor. Daha klasik bir telefon sevenler için de Gece Siyahı rengi sunuluyor.

Dokunduğunuz anda yüksek kaliteli olduğu hissini veren 3D Cam eğimli arka yüzeyi ise Galaxy A9’un ele tam oturmasını sağlayan ergonomisine katkı sunuyor.

Lansman

Kısa bir süre önce kapılarını açan Bağdat Caddesi’ndeki Samsung Deneyim Mağazası, küresel lansman ile eşzamanlı olacak şekilde Türkiye lansmanına evsahipliği yaptı. Galaxy A9 lansmanı sırasında, Samsung Deneyim Mağazası ile ilgili de detaylı bilgi paylaşılarak ziyaretçilerin serbestçe vakit geçirebileceği çalışma alanları, ücretsiz kablosuz internet bağlantısı, kahve ikramı gibi hizmetlerle, teknoloji mağazalarından farklılaşan bir hizmet verdiği vurgulandı. Samsung Deneyim Mağazası’ndaki Akıllı Servis bölümünde ise telefonların birçok sorununun en fazla 1 saat içerisinde çözümlendiği belirtildi.

Telefon, Türkiye’de Petrol Mavisi, Şeker Pembesi ve Gece Siyahı olacak şekilde üç renk seçeneği ile satışa sunulacak. Telefonun Aralık başında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Galaxy A7 Kasım’da Türkiye’de

Samsung’un Bağdat Caddesi’nde gerçekleştirilen Türkiye lansmanı sırasında daha önce küresel duyurusu yapılan Galaxy A7 hakkında da bilgiler verildi. Üç adet güçlü arka kameraya, şık tasarıma ve günlük kullanım için gerekli olan özelliklere sahip yenilikçi Galaxy A7’nin Kasım ayı başında satışa sunulacağı duyuruldu.

Galaxy A7’nin üç adet güçlü kamerası şu özellikleri sunuyor:

  • Galaxy A7’nin 8MP 120° Ultra Geniş Açılı Lensi ile hiçbir anı kaçırmayın. Galaxy A7, ultra geniş açıya sahip fotoğraflarla dünyayı olduğu gibi yakalıyor.
  • 24MP Ana Lensine ek olarak 5MP Odak Lensi sayesinde, Galaxy A7’nin Canlı Odak özelliği etkileyici fotoğraflar yakalamanız için bokeh efektini ayarlamanıza izin vererek alan derinliğini kontrol etmenizi sağlıyor.
  • Galaxy A7’nin 24MP Lensi, loş ışık altındaki ortamlarda dört pikseli tek bir pikselde birleştirerek fotoğraflarınıza daha fazla ışığın girmesine izin veriyor. Bu sayede hem aydınlık, hem de loş ortamlarda iyi fotoğraflar çekilebiliyor.

Samsung’un akıllı Görsel Zekası’nı kullanan Galaxy A7 kamerası, çekeceğiniz nesneleri kategorilere ayırıp görüntü kalitesini anında artırmak için renk, kontrast ve parlaklık ayarı yapıyor.

Razer’ın Yeni Amiral Gemisi Razer Phone 2 Duyuruldu!