Sanal Gerçeklik Kaskı ile Evlenme Teklifi Etti Sanal Gerçeklik Kaskı ile Evlenme Teklifi Etti
Valve ekibinde çalışan Chandler Murch, kız arkadaşına evlilik teklifi yapmak için sanal gerçeklik kaskını kullandı. Sanal Gerçeklik Kaskı ile Evlenme Teklifi Etti

Teknoloji dünyasındaki firmalar sanal gerçeklik teknolojileri ile yenilikler sunabilmek için sürekli uğraşıyorlar. Bu firmalardan birisi de yakın zamanda HTC ile ortaklık sağlayan Valve.

Valve ekibinde çalışanlardan biri, kız arkadaşına evlilik teklifi yapmak için sanal gerçeklik kaskını kullandı.

Valve‘ın geliştirmiş olduğu HTC Vive‘ın özel kontrolcüsünü tek taş yüzük olarak tasarlayan Murch, kız arkadaşı Kelly Tortorice’den kaskı kafasına takmasını istiyor. Ardından Murch sevgilisinin önünde diz çöküyor. Kız arkadaşı kaskın içine baktığında ise, özel kontrolcünün tek taş yüzük olduğunu görüyor. Burada sonuç mutlu sonla bitiyor.

Sanal gerçeklik teknolojisini yaratıcılığı sayesinde farkı bir iş için kullanan Chandler Murch‘ın, şu sıralar evlenmeyi düşünenlere de ilham kaynağı olduğunu söyleyebiliriz.

Fragtist - Sanal Gerçeklik Kaskı ile Evlenme Teklifi EttiÖzgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü