Shadow of the Tomb Raider’ı Geliştirmek Çok Para Gerektiriyor Shadow of the Tomb Raider’ı Geliştirmek Çok Para Gerektiriyor
Yakın zamanda duyurulan ve E3 2018'de ayrıntılarını öğrenmeyi iple çektiğimiz Shadow of the Tomb Raider'ın yapım bütçesiyle ilgili bazı açıklamalar geldi. Shadow of the Tomb Raider’ı Geliştirmek Çok Para Gerektiriyor

Yakın zamanda duyurulan ve E3 2018’de ayrıntılarını öğrenmeyi iple çektiğimiz Shadow of the Tomb Raider’ın yapım bütçesiyle ilgili bazı açıklamalar geldi.

Oyunu geliştiren Eidos Montreal’in başkanı David Anfossi GamesIndustry’ye verdiği bir röportajda geliştirme aşamalarının yanı sıra bazı mali koşullardan da bahsetti. Buna göre, Shadow of the Tomb Raider’a şu ana dek harcanan toplam para 75-100 milyon dolar. Gerçekten büyük bir rakamdan bahsediliyor burada. Tabii bu yalnızca geliştirme masrafı. Pazarlama bütçesini de dahil edeceksek bir 35 milyon dolarcık daha eklememiz gerekiyormuş.

Anfossi’nin söylediğine göre bu büyük bütçe doğal olarak geliştirici stüdyo üzerinde bir baskı da yaratıyormuş tabii. Sonuçta yapımcılar parayı akıttıkça karşılığını görmek ister. Gerçi Tomb Raider serisinin yakın geçmişteki başarısına bakınca bu karşılığı rahatlıkla vereceğini öngörmek zor değil.

Shadow of the Tomb Raider’dan İlk Fragman ve Detaylar Geldi