Şimdiye Kadarki Tüm Alien Video Oyunları Bu Videoda Şimdiye Kadarki Tüm Alien Video Oyunları Bu Videoda
Klasik bilimkurgu/gerilim filmleri serisi Alien’ı biliyorsunuz, peki hangi platformda nasıl video oyunları yapılmış, görmek ister misiniz? “Eğer tehlikeli uzaylıları avlamaya meraklıysanız, bunun için yapabileceğiniz... Şimdiye Kadarki Tüm Alien Video Oyunları Bu Videoda

Klasik bilimkurgu/gerilim filmleri serisi Alien’ı biliyorsunuz, peki hangi platformda nasıl video oyunları yapılmış, görmek ister misiniz?

“Eğer tehlikeli uzaylıları avlamaya meraklıysanız, bunun için yapabileceğiniz en iyi şey bir Alien oyunu oynamak.” demeyi çok isterdik ama ne yazık ki durum öyle değil. Tüm zamanların en iyi bilinen klasik bilimkurgu ve gerilim karışımı film serisi Alien, ne yazık ki video oyunlarına defalarca uyarlanmasına rağmen, hiçbiri filmlerin atmosferini ve tadını yakalayamadı.

Yarın piyasaya çıkacak olan en son Alien oyunu olan “Alien: Isolation” bu konuda iddialı ve hepimizi korkutmaya kararlı. Ama ona gelinceye kadar hangi platformlarda, hangi konsollarda ve el konsollarında ne türden Alien oyunları çıkmış diye bir göz atmak isterseniz, aşağıdaki videoyu size öneriyoruz.

İlk oyun konsollarından olan klasik Atari 2600 ile Alien oyunlarının tarihçesi başlıyor. Basit bir Pac-Man klonundan öteye geçemeyen bu oyunu yine 1980’lerde Commodore 64, ZX Spectrum ve Amstrad, MSX’e gelen basit platform türü oyunlar takip ediyor. 1990’ların başında bir arcade oyunu ve ardından Mega Drive, Amiga, NES, Game Gear, SNES, GameBoy, Atari Jaguar, PC, PlayStation, Saturn oyunları takip ediyor.

2000’lere geldiğimizde yine PlayStation, PC, Mac, PlayStation 2, Xbox için çıkan çok ceşitli Alien oyunları görüyoruz. 2010’larda GameBoy DS, PlayStation 3, Xbox 360 ve PC platformlarına oyunlar geldi. Sondan bir önce PlayStation 3, Xbox 360, PC ve Wii U için çıkan Alien: Colonial Marines ise geleneği bozmadı ve çoğu Alien oyunu gibi bir hayal kırıklığı oldu.

Alien: Isolation ise büyük umutlarla ve herkesi korkutmak için PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One platformlarına geliyor.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.