Sony, Kullanıcılara PSN ID’lerini Değiştirme İmkanını Sunacak! Sony, Kullanıcılara PSN ID’lerini Değiştirme İmkanını Sunacak!
Sony, PlayStation kullanıcılarının uzun zamandır talep ettiği PSN ID değiştirme hizmetini yakında başlatıyor. Sony, Kullanıcılara PSN ID’lerini Değiştirme İmkanını Sunacak!

Sony, PlayStation kullanıcılarının uzun zamandır talep ettiği PSN ID değiştirme hizmetini yakında başlatıyor.

Yıllar önce PSN hesabını oluştururken seçmiş olduğunuz ancak artık beğenmediğiniz, imkan olsa da değiştirmek istediğiniz ID’nizi çok yakında değiştirebileceksiniz. Kasım ayında PlayStation Preview programıyla seçili kullanıcılara beta olarak verilecek bu imkan, 2019 yılı içerisinde bütün PlayStation kullanıcılarına açılacak. Daha önce herhangi bir PlayStation sistem yazılımı güncellemesine beta aşamasında katılmış oyuncular da ilk talihlilerden olabilecek.

Ancak PSN ID değişikliği bütün oyunlarda geçerli olmayacak. Yapılan açıklamada 1 Nisan 2018 tarihinden sonra çıkmış oyunlarda kesinlikle geçerli olacağı söylenen ID değişikliği, bu tarihten önce çıkmış ve yaygın olarak oynanan oyunlarda da geçerli olacak. Tabii Sony, ID değişikliğinin bütün oyunlarda stabil biçimde işleyeceğinin garantisini vermiyor. Bu sebeple sorun yaşayan oyunculara ücretsiz olarak eski ID’ye dönme şansı da verilecek. Sony, ID değişikliğiyle tam uyumlu çalışacak oyunların listesini daha sonra açıklayacağını duyurdu.

Bu arada ID değişikliği ilk etapta ücretsiz olarak sunulacak fakat ikinci kez isim değiştirmek isteyen oyuncular belli bir ücret ödemek zorunda kalacak.

Sony Yeni Nesil Bir Donanım Üzerinde Çalıştığını Doğruladı!