Splatoon 3, 2022’de Nintendo Switch’e Geliyor Splatoon 3, 2022’de Nintendo Switch’e Geliyor
(Haber Bülteni) En son yayınlanan Nintendo Direct sunumunda Nintendo, Nintendo Switch ailesine gelecek 30’dan fazla oyunu tanıttı. Tanıtılan oyunlardan bir çoğu bu yaz piyasaya... Splatoon 3, 2022’de Nintendo Switch’e Geliyor

(Haber Bülteni)

En son yayınlanan Nintendo Direct sunumunda Nintendo, Nintendo Switch ailesine gelecek 30’dan fazla oyunu tanıttı. Tanıtılan oyunlardan bir çoğu bu yaz piyasaya çıkacak. 50 dakikalık sunumun ana başlığı, 2022’de Nintendo Switch‘e gelecek serinin yeni bir oyunu olan Splatoon 3 oldu.

Nintendo Direct videosundaki diğer önemli haberler arasında Xenoblade Chronicles 2’den Pyra/Mythra’nın, Fighters Pass Vol 2’de altı yeni dövüşçünün dördüncüsü olan Super Smash Bros. Ultimate’a katılacak en yeni oynanabilir DLC savaşçısı olarak ortaya çıkması yer alıyor. Diğer Nintendo Switch oyun duyuruları arasında, yeni kontrol seçenekleri içeren The Legend of Zelda: Skyward Sword HD, Yeni modlar ve hareket kontrolleri ile Mario Golf serisinin en yeni bölümü olan Mario Golf: Super Rush, ve kendi maceranızı kişiselleştirmenize izin veren özelleştirilebilir Mii karakterlerinin oynadığı oyun Miitopia bulunuyor.

Nintendo Direct sunumunda SQUARE ENIX’ten yeni bir taktiksel rol yapma oyunu olan Project TRIANGLE STRATEGY (henüz çalışılıyor), oyuncuları tacı almaya zorlayan Fall Guys: Ultimate Knockout, Star Wars : Return of the Jedi ve Star Wars : The Force Awakens olayları arasında geçen, oynaması ücretsiz çevrimiçi çok oyunculu bir oyun olan Star Wars: Hunters, Danganronpa serisinin yaratıcılarından World’s End Club, animasyon TV şovuna dayanan bir aksiyon oyunu DC Super Hero Girls: Teen Power ve hit oyun Hades’in fiziksel sürümü dahil bir çok heyecan verici oyun bulunuyor. 

Videoda ortaya çıkan bazı önemli noktalar şu şekilde:

 

• Splatoon 3: Splatoon serisindeki bu yeni oyunda Inkopolis’i geride bırakacak ve yeni bir bölgeye gideceksiniz: Splatlands. Splatoon 3, aksiyon-nişancı serisine yay silahı gibi silahlar, özelleştirme seçenekleri ve geri dönen 4-v-4 Çim Savaşı maçlarına getirilecek yeni hareket yetenekleri gibi çeşitli yeni özellikler sunuyor.
• Pyra/Mythra Join Super Smash Bros. Ultimate: Aslen Xenoblade Chronicles 2’de ana karakter Rex’in ikisi bir arada müttefiki olarak öne çıkan Pyra / Mythra, Mart ayında Super Smash Bros. Ultimate’a katılan en yeni DLC savaşçıları olarak yeniden uyanıyor. Pyra / Mythra, Super Smash Bros. Ultimate Fighters Pass Vol.2’ye dahil oluyor. Fighters Pass Vol.2’de ayrıca ARMS’den DLC savaşçıları Min Min, Minecraft’tan Steve & Alex ve FINAL FANTASY VII serisinden Sephiroth ve henüz açıklanmayan iki dövüşçüyü de bulunuyor. Pyra / Mythra’nın hamle seti hakkında daha fazla bilgi ve kesin çıkış tarihleri gelecekte açıklanacak.
The Legend of Zelda: Skyward Sword HD: Oyun, şimdi Nintendo Switch’e ek olarak gelişmiş kare hızı ve grafikler ve daha yumuşak ve daha sezgisel kontrollerle geliyor. Saniyede 60 kare hızında çalışan oyunun bu gelişmiş sürümünde, orijinaline benzer bir şekilde iki Joy-Con kontrol cihazıyla hareket kontrolünü kullanarak oynamayı seçebilir veya sadece tuşlu kontrolleri kullanarak Nintendo Switch Pro Controller ile, elde taşınır modda veya Nintendo Switch Lite’da oyun oynayabilirsiniz. The Legend of Zelda: Skyward Sword HD ve temalı Joy-Con, 16 Temmuz’da Nintendo Switch için piyasaya sürülecek. Oyun, sunumdan kısa bir süre sonra Nintendo eShop’ta ön siparişe açık olacak.
• Mario Golf: Super Rush: Oyun, Fairway 25 Haziran’da oyunculara açılıyor. Ön siparişler Nintendo eShop’ta mevcut.
Project TRIANGLE STRATEGY (henüz çalışılıyor): SQUARE-ENIX’in ünlü taktiksel RPG mirasını sürdüren bu oyunda, savaşlar farklı yüksekliklere sahip arazide gerçekleşiyor. Oyun, 2022’de özel olarak Nintendo Switch’te çıkıyor. Oyun için ücretsiz bir demo bugün Nintendo Switch’te Nintendo eShop’tan indirilebilecek..
• Fall Guys: Ultimate Knockout: Hit parti oyunu, zafere giden yolda koşan, zıplayan ve ittiren 60 oyuncuyu topluyor. Diğer çevrimiçi rakiplerle birlikte bir dizi saçma mücadeleye ve engelli parkurlara dalın! Tacı almak için gerekenlere sahip misiniz? Fall Guys: Ultimate Knockout bu yaz Nintendo Switch için kullanıma sunulacak.
• Star Wars: Hunters: Star Wars: Hunters , bu kadro tabanlı, çevrimiçi çok oyunculu oyunda galaksiye heyecan verici bir bakış sunuyor. Cesur Ödül Avcılarından Asilere ve Stormtrooper askerlerine kadar benzersiz ve tamamen yeni Star Wars karakterlerinden bir takım oluşturun. İkonik Star Wars ayarlarına dayalı arenalarda diğer takımlarla yüzleşin. Star Wars : Return of the Jedi ve Star Wars : The Force Awakens arasında geçen, oynaması ücretsiz Star Wars: Hunters 2021’de başlıyor .
• DC Super Hero Girls: Teen Power: Sevilen Cartoon Network programına dayanan Batgirl, Supergirl ve Wonder Woman gibi birçok klasik DC süper kahramanından biri olarak, şehri kurtarırken liseyi bitirmesi gereken gençler olarak oynayın. Bu süper kahramanların her birinin, savaşta kullanılabilecek uçuş veya aygıtlar gibi kendi özel yetenekleri vardır. Ergenlik çağındaki ikinci benliğiniz olarak Metropolis’i keşfedin, oyun içi Superstapost hesabınızda şehrin dört bir yanından özçekimlerinizi sergileyin veya şehrin köhne bir bölümünü yeniden inşa edin. DC Super Hero Girls: Teen Power, 4 Haziran’da Nintendo Switch’te çıkacak.
Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville Complete Edition: Üç arkadaşınızla parti yapın ve Giddy Park’ta dolaşın ya da Turf Takeover’da 8’e 8 çok oyunculu oyunlara dalın. Sizi Neighborville’in dış sınırlarına götürüp geri götürecek zombi üzerine bitki çatışmasında tek başınıza veya çevrimiçi çok oyunculu savaşa hazırlanın. Plants vs.Zombies: Battle for Neighborville Complete Edition, 19 Mart’ta Nintendo Switch için çıkacak.
Tales from the Borderlands: Tales from the Borderlands’de Pandora’nın affetmeyen dünyasına geri dönün. Oyunun Nintendo Switch sürümü, klasik Borderlands karakterleri ve mizahla dolu beş bölümün tamamını içerir. Gangsterler, haydut lordları ve Mahzen Avcıları, 24 Mart’ta bu seçim odaklı, öyküsel macerada karşılaşacağınız engellerden sadece birkaçı.
• Hades: Çok sayıda Yılın Oyunu ödülünün sahibi olan Hades, Nintendo Switch’e fiziksel bir sürüm ile geliyor. Bu fiziksel sürüm, Hades Original Soundtrack için bir PC indirme kodu ve oyunun canlı tanrı, hayaletler ve canavarların portrelerini içeren 32 sayfalık, tam renkli bir karakter özeti gibi bazı eğlenceli ekstralarla birlikte gelir. Ve zorlayıcı bir hikaye ile birlikte düzinelerce saat süren heyecan verici aksiyon sunan oyunun kendisini de unutmayalım. Hades’in fiziksel versiyonu 19 Mart’ta piyasaya çıkıyor.
• SaGa Frontier Remastered: Sekiz kahraman, sekiz büyüleyici yolculuk. Klasik RPG SaGa Frontier’ın yeniden düzenlenmiş bu versiyonunda, her biri kendi hedefleri ve tutkuları olan kahramanlardan herhangi biriyle çarpıcı bir bilim kurgu dünyasında seyahat edin. Yeni oynanabilir karakter, göz kamaştırıcı savaşlar ve yeni etkinliklerle SaGa Frontier Remastered, kaçırılmaması gereken bir macera. Oyun, 15 Nisan’da Nintendo Switch için çıkacak.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.