Star Trek Online: Agents of Yesterday Sonunda Kendisini Gösterdi Star Trek Online: Agents of Yesterday Sonunda Kendisini Gösterdi
Perfect World Entertainment Inc. ve Cryptic Studios, Star Trek Online: Agents of Yesterday'in Xbox One ve PS4 sürümünün çıktığını duyurdu. Star Trek Online: Agents of Yesterday Sonunda Kendisini Gösterdi

Perfect World Entertainment Inc. ve Cryptic Studios, Star Trek Online: Agents of Yesterday’in Xbox One ve PS4 sürümünün çıktığını duyurdu. 

Oynaması %100 ücretsiz olan ve simgeleşmiş Star Trek evrenini temel alan MMORPG’nin üçüncü resmi genişlemesi, oyuncuları Star Trek: The Original Series dönemine geri gönderiyor. Kaptanlar yeni özel vazife görevlerine katılacak, dönemi yansıtan klasik Yıldız Gemileriyle uçacak ve her şeyin başlangıcı olan o televizyon dizisinden esinlenerek oluşturulan bölüm hikâyelerinin içeriğini keşfedecek.

Star Trek’in tüm çağları ve evrenleri, Agents of Yesterday boyunca geçmişi yok etme tehditleri savuran düşmanlara karşı birleşiyor. Star Trek Online’ın en cesurları, Temporal Agent’lar hâline gelerek Federasyon’u korumak için silah altına çağrılıyor. Oyuncular, Star Trek: The Original Series’den yeni bir kaptan oluşturduktan sonra çok sayıdaki 23. Yüzyıl Yıldız Gemilerinden birisine komuta edebilecek ve doğrudan tüm zamanların en popüler bilim-kurgu yapıtlarından birinin yolunu açan televizyon dizisinden alınma nostaljik yerleri keşfe çıkabilecekler. Genişleme aynı zamanda Chekov (Walter Koenig), Scotty (Chris Doohan, James Doohan’ın oğlu), Temporal Agent Daniels (Matt Winston), Admiral Leeta (Chase Masterson) ve Cyborg Crewman 0718 (Joseph Gatt) gibi sevilen Star Trek oyuncularının seslendirdiği müthiş bir karakter kadrosunu da içinde barındırıyor. Star Trek Online Xbox One ve PlayStation®4 sürümlerine bugün gelen güncellemede Agents of Yesterday: Artifacts adlı en son PC güncellemesinden de bazı özellikler bulunuyor.

Agents of Yesterday güncellemesi, tüm bunlara ek olarak şunları içeriyor:

  • Yeni Özel Vazife Görevleri: Kaptanlar, bu özellik sayesinde topluluğun diğer üyeleriyle ekip oluşturarak hem uzayda hem de karada yepyeni zorluklara atılabiliyor.
  • All-Trek Kadrosu: Güncellemede Chekov, Daniels ve diğer karakterler, doğrudan TV dizilerinden ve filmlerden alınmış, orijinal oyuncular tarafından seslendirilmiş olarak bulunuyorlar.
  • Keşfedilecek Yeni Evren: Agents of Yesterday, 2009 ve 2013 Star Trek filmlerinin temelini oluşturan evren olan Kelvin Çağı’nın oyuncularını, temalarını ve içeriğini bünyesinde barındırıyor.
  • K-13 Filo Holding: Geçici bir anomalide kaybolan Starbase K-13, yeni Star Trek: The Original Series temalı Filo Holding’in bir parçası olarak geri dönüyor.
  • Yeni Silahlar ve Köprü Subayları: Genişleme, Star Trek: The Original Series temalı yeni silahları ve istasyonun ortadan yok olduğu sanıldığı günden beri uyutulmakta olan TOS Federasyonu ve Klingon köprü subaylarını oyuncuların beğenisine sunuyor.
  • 7. Yıldönümü Kutlamaları: Oyuncular, Omega Molecule Stabilization Mini Oyunu gibi çeşitli özel yıldönümü etkinliklerine katılarak aralarında 6. Kademe Krenim Bilim Gemisi’nin de bulunduğu ödüller kazanabiliyor. Kaptanlar aynı zamanda 20 Şubat’a kadar oyuna her gün giriş yaparak günlük ödüllerin sahibi olabiliyor.

-Basın bülteni

Star Trek Online, 7. Yıldönümünü 12. Sezonu Reckoning İle KutluyorCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.