Steam Platformu Üzerinde Müzik Bölümü Açıldı Steam Platformu Üzerinde Müzik Bölümü Açıldı
Dijital oyun platformu Steam’in yenilikleri devam ediyor, arayüz ve oyun aramadaki yeniliklerden sonra şimdi de müzik dinleme servisi “Steam Music” açıldı. Dev dijital oyun... Steam Platformu Üzerinde Müzik Bölümü Açıldı

Dijital oyun platformu Steam’in yenilikleri devam ediyor, arayüz ve oyun aramadaki yeniliklerden sonra şimdi de müzik dinleme servisi “Steam Music” açıldı.

Dev dijital oyun platformunda yapılan arayüz ve oyun seçme mekanizması yenilemesi olan “Discovery Update”in ardından, bir süredir testleri devam eden “Steam Music” servisi, bugün yapılan program güncellemesi ile devreye girdi. PC ve Mac üzerindeki Steam programı açıldığında, oyun katalogu bölümünde müzik başlığını da farkedebilirsiniz. Bundan böyle Steam platformunda oyun oynarken istediğiniz şarkıları da arka planda dinlemeniz mümkün.

Ayarlar kısmında Steam Music bölümü için harddiskinizdeki MP3 klasörlerini gösterebilir ve oradan istediğiniz şarkıları veya yapacağınız playlist’leri dinleyebilirsiniz. Ayrıca oyun alırken bundan böyle oyunların şarkı albümlerini de beraberinde almanız mümkün olacak. Valve firması Steam Music bölümünün açılışını kutlamak için en popüler oyunlarında %75’e varan indirimler yaptı. Half-Life II ve Portal 2 gibi oyunları satın alırken artık yanlarında gelen soundtrack’leri de alıp istediğiniz zaman dinleyebilirsinizBurak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.