SteelSeries Yeni Aerox 3 Oyun Farelerini Tanıttı SteelSeries Yeni Aerox 3 Oyun Farelerini Tanıttı
(Haber Bülteni) Oyun, E-spor ve konsol çevre birimlerinde öncü marka SteelSeries, Aerox 3 ve Aerox 3 Wireless oyun farelerinin tanıtımını yaptı. SteelSeries CEO’su Ehtisham... SteelSeries Yeni Aerox 3 Oyun Farelerini Tanıttı

(Haber Bülteni)

Oyun, E-spor ve konsol çevre birimlerinde öncü marka SteelSeries, Aerox 3 ve Aerox 3 Wireless oyun farelerinin tanıtımını yaptı.

SteelSeries CEO’su Ehtisham Rabbani, “Ekstra hafif oyun fareleri, oyun fareleri sektöründe yeni bir çağ başlattı. Yalnızca SteelSeries hayranları için harika olmayacak, aynı zamanda her yerde PC oyuncularını memnun edecek iki fareyi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Oyuncular ilk defa inanılmaz derecede hafif bir fareye sahip olmak için yapım kalitesinden veya performanstan ödün vermek zorunda kalmayacak” dedi.

Aerox 3 Wireless

SteelSeries Aerox 3 Wireless, en hızlı mouse hareketleri için optimize edilmiş ultra hafif 66g tasarıma sahip kablosuz bir oyun faresi. SteelSeries, TrueMove Air için özel birebir izleme sensörü üzerinde yeniden PixArt ile ortaklık kurmuş. Bu 18.000 CPI, 400IPS, 40G optik sensör, kablosuz bir oyun faresinin gerektirdiği hızı ve tutarlılığı sağlıyor. Sensörün güç verimliliği sayesinde farenin, hem rakiplerinden daha uzun süre dayanması hem de ekstra küçük bir pil desteği ile daha hafif olması sağlanmış.

Aerox 3 Wireless, suya dayanıklılık, toz, kir, yağ ve daha fazlasından koruma sağlayan IP54 derecesi alan ilk oyuncu faresi. SteelSeries’in AquaBarrier teknolojisi, görünüşte açıkta kalan iç devreleri neredeyse her tür çevresel zarardan korumak için tasarlanmış. Dayanıklılık için ise delikli bir dış tasarım kullanılmış.

Rival 3 Wireless gibi, Aerox 3 Wireless da yeni Quantum 2.0 Wireless teknolojisini çift kablosuz bağlantı ile kullanıyor. Bu sayede fare, cihazlara 2.4GHz kablosuz USB veya Bluetooth bağlantısı ile bağlanabiliyor. Bu teknoloji, SteelSeries’in Rival 3 Wireless’ta 400 saatlik pil ömrüne ulaşmasını sağlamıştı. Aerox 3 Wireless’a Bluetooth modunda 200 saat ve 2,4 GHz modunda 80+ saat pil ömrü sunuyor. Aerox 3 Wireless’ın pili tükendiği zaman, USB-C üzerinden hızlı şarj desteklenerek sadece 15 dakikada 40 saatten fazla pil ömrü elde edebiliyor.

Aerox 3 Wireless’ta bulunan diğer önemli kalite özellikleri arasında SteelSeries’in daha az sürtünme ve daha hafif bir his için sağladığı yeni Super Mesh Cable, gelişmiş kontrol ve pürüzsüzlük için PTFE Glide Skates özelliği ve parlak RGB aydınlatmasının üç bölgeli tam SteelSeries Engine özelleştirmesi yer alıyor.

Yeni satışa sunulan Aerox 3 Wireless, ülkemizde 999 TL olarak fiyatlandırılmış

Aerox 3

Aerox 3, IP54 su ve toza dayanıklılık, Super Mesh kablo, PTFE Glide Skates, üç bölgeli RGB aydınlatma, USB-C kablo özelleştirme özellikleri ve Rival 3’ten ilham alan delikli tasarımı da dahil olmak üzere Aerox 3 Wireless ile aynı özelliklerin çoğunu paylaşıyor. Bununla birlikte, ikisi arasında bazı temel farklılıklar var.

Aerox 3, Aerox 3 Wireless’ta bulunan TrueMove Air yerine ilk olarak Rival 3’te ön plana çıkarılan TrueMove Core sensörü ile tasarlanmış. Bu sensor de PixArt ile birlikte yüksek kaliteli performans için özel olarak tasarlanmış 8,500 CPI, 300 IPS, 35G özelliklerine sahip optik sensör. Aerox 3 kablolu bir mouse olduğundan, SteelSeries bu ürününde de ağırlığı 57 grama kadar düşürmeyi başarmış.

Yeni satışa sunulan Aerox 3 Wireless, ülkemizde 649 TL olarak fiyatlandırılmış.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.