Take-Two’ya Göre GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 Rakip Oyunlar Değil Take-Two’ya Göre GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 Rakip Oyunlar Değil
Çıkışından bu yana desteklenmeye devam eden GTA 5 ile önümüzdeki yıl çıkması beklenen Red Dead Redemption 2 birbirine rakip olabilir mi? Take-Two’ya Göre GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 Rakip Oyunlar Değil

Çıkışından bu yana desteklenmeye devam eden GTA 5 ile önümüzdeki yıl çıkması beklenen Red Dead Redemption 2 birbirine rakip olabilir mi? Take-Two’nun bu soruya yanıtı hayır.

Önümüzdeki yıl çıkacağı açıklanan Red Dead Redemption 2’nin GTA 5’in oyuncu kitlesinde azalmaya yol açabileceği düşünülüyor ancak Rockstar Games’in de bağlı olduğu Take-Two böyle bir şeyin olmayacağını söylüyor.

Take-Two’nun geçtiğimiz gün yaptığı bir basın toplantısında açıklık getirildi konuya. Firma, iki oyunun birbirinin pazar payına etki etmeyeceği görüşünde. Şirket tam aksine, iki oyunun da pazar payının ve satış rakamlarının artacağını düşünüyor. CEO Strauss Zelnick RDR2’nin çıkışını heyecanla beklediklerini ancak oyunun GTA 5 ile bir ilgisinin olmadığını, dolayısıyla GTA Online’ın gösterdiği yüksek performansı da etkilemeyeceğini söyledi. Zelnick, iki oyunun birbirlerinden ziyade piyasada yer alan diğer oyunlarla daha çok rekabet halinde olacağını düşünüyor.

Red Dead Redemption 2, 2018’in bahar aylarında piyasaya sürülecek. Oyun PlayStation 4 ve Xbox One için geliştiriliyor.

GTA Online 4 Yılın Ardından Hala Para Kazandırıyor