Kickstarter’da Yenilikçi Bir Proje Daha: The Booster One Kickstarter’da Yenilikçi Bir Proje Daha: The Booster One
The Booster One isimli bir Kickstarter projesi, oyuncu kulaklıklarını jiroskoplar, ivmeölçerlerle birleştirmeyi hedefliyor. Devamı haberimizde Kickstarter’da Yenilikçi Bir Proje Daha: The Booster One

The Booster One isimli bir Kickstarter projesi, oyuncu kulaklıklarını jiroskoplar ve ivmeölçerlerle birleştirmeyi hedefliyor. Sennheiser’ın HD25 modelindeki gibi klasik çift kafa bandı tasarımına ve bir çok cihazda kullanılan alüminyum gövde yapısına sahip Booster One, tasarım açısından bir farklılık sunmuyor. Bu cihaz kafa hareketlerinizi algılayıp, onları oyun içi komutlar haline dönüştürüyor.

Oyun oynarken parmaklarınızın yetmediği yerde boynunuzun devreye girmesi fikri size de sıcak geliyorsa Booster One sizin takip etmeniz gereken bir proje gibi duruyor.

fragtist-booster-one

Kickstarter sayfalarında bazı olası senaryolardan bahseden ekip, oyun içinde silah değiştirmek veya belli özellikleri aktif hale getirmek gibi özellikleri kafanızı sağa veya sola oynatarak yerine getirebileceğinizden bahsediyor. Örnekler arasında belki de en işlevseli olabilecek olanı ise strateji oyunlarında harita kaydırma işlemlerini kafa hareketleriyle yapabilmek. Geri kalan örnekler büyük ihtimalle uzun vadede size boyun fıtığı vermekten daha öteye geçeceğe benzemiyor.

Proje, oyun dünyasına gönül vermiş beş genç kişiden oluşuyor. Hevesli insanların bu tarz projelerle ortaya çıkması ne kadar hoşuma gitse de, bazı çekinceleri ortaya çıkardığı gerçeğini yok sayamayacağım. Ekip tüm oyunlara cihaz desteğini kendiler kodlamak, güvenilebilir satıcı, üretici bulmak gibi azımsanamayacak sorunlarla karşı karşıya kalacak. Bu sorunları aşıp, cihazı tam anlamıyla piyasaya hazır hale getirmek ise başlı başına bir zorluk olacaktır.

The Booster One için ortalama perakende fiyat olarak 349 dolar, teslim tarihi olarak da Ağustos ayı öngörülüyor.

Yeni Strateji-RPG Mobil Oyunu DC Legends Duyurulduİhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.