Thermalright’tan Yeni True Spirit 140 Direct Soğutucu Modeli Geliyor Thermalright’tan Yeni True Spirit 140 Direct Soğutucu Modeli Geliyor
Thermalright firması True Spirit 140 modeli soğutucularını yeniledi. Detayları haberimizde okuyabilirsiniz. Thermalright’tan Yeni True Spirit 140 Direct Soğutucu Modeli Geliyor

Thermalright firması True Spirit 140 modeli soğutucularını yeniledi. Yeni ismi True Spirit 140 Direct olan model, direk temas sağlayan soğutucu borular sayesinde gelişmiş ısı transferi imkanı sağlıyor.

Önceki tower tasarımı temel alan yeni model, önceki modelde yer alan direk temas tabakasını soğutucu borularla değiştirmiş. Beş adet 6mm kalınlığında borulara sahip True Spirit 140 Direct modeli, CPU ısı dağıtım ünitesine direk temas sağlayarak ısının daha efektif bir şekilde dağılmasını sağlıyor. Her ne kadar direk temas tasarımları kimi zaman CPU üstünde bölgesel ısı artışlarına sebep olsa da firma bu sorunu dikkate aldıklarını ve ona uygun bir tasarım geliştirdiklerini açıkladı. Firma bu yeni model soğutucuların 200 W TDP değerlerine kadar soğutma sağlayabildiğini iddia etti.

Bu yeni model soğutuclar son model işlemcileri destekliyor olmasına rağmen, ince bir tasarıma sahip. Sadece 77 mm kalınlığında alüminyum plakalara sahip olan modelin performansı ise alışılmışın biraz üstündeki kesit yüzeyiyle sağlanıyor. 152 mm x 161 mm uzunluklarına sahip soğutucu ünitenin ağırlığı ise 760 gr. Yan tarafında bulunan PWM kontrollü 140 mm genişliğindeki fan ise 300 ile 1300 RPM devir hızları arasında dönebiliyor ve saatte 125 m3 hava değişimi sağlayabiliyor.

Yeni modelin piyasaya çıkış fiyatı ise 37.99 euro olarak belirlenmiş durumda.

HyperX, Jonas Jerebko ve eSpor Takımı Detroit Renegades ile Anlaştıİhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.