Tunçmatik Energy Card, Taşınabilirliğiyle Göz Dolduruyor! Tunçmatik Energy Card, Taşınabilirliğiyle Göz Dolduruyor!
Gün içerisinde biten şarjlar büyük dert. Ne kadar tedbirli olursak olalım, bir gün dalgınlığımıza bile gelse şarjsız kalabiliyoruz. Telefonlarımız eskisi gibi günlerce de dayanmıyor... Tunçmatik Energy Card, Taşınabilirliğiyle Göz Dolduruyor!

Gün içerisinde biten şarjlar büyük dert. Ne kadar tedbirli olursak olalım, bir gün dalgınlığımıza bile gelse şarjsız kalabiliyoruz. Telefonlarımız eskisi gibi günlerce de dayanmıyor ki, tedbiri elden bıraksak bile bir sıkıntı yaşanmasın…

Bu durumun çözümleri var elbette. Örneğin yedek pil. Ancak bu işin en büyük destekçilerinden Samsung bile, yavaş yavaş değiştirilebilir pillerden vazgeçmeye başladı. Yanda taşınacak ekstra bir telefon? Gereksiz bir yük ve şarj bitince SIM kart değiştirme işlemi (hele ki sert ve çıkarıp takması zor bir kılıf kullanıyorsanız) sıkıntı. Geriye en makul yol olarak, “Powerbank” olarak adlandırılan taşınabilir güç kaynakları / piller kalıyor. Piyasada pek çok markadan pek çok model var; bunlardan biri de Tunçmatik.

Son olarak “Energy Card” isminde yeni bir ürün tanıtan firma, bu alandaki iddiasını güçlendirecek gibi. Yalnızca 50gr. ağırlığa ve 7,4mm kalınlığa sahip olan ürün, uzun ömürlü lityum-ion pile (900mAh), kredi kartına yakın boyutlara ve saklanabilir microUSB kabloya sahip. 0.8A şarj kapasitesi ile akıllı telefonları kolaylıkla şarj edebilen ürün, pil kapasitesini gösteren 4 adet LED’iyle de kullanıcısını yarı yolda bırakmıyor. Aşırı yük-kısa devre ve yüksek ısı koruma özellikleri de cabası.

2,5 saatte tam şarja ulaşabilen ürün, 300 pil şarj döngüsüne sahip. Tunçmatik Energy Card’ı, önde gelen teknoloji marketlerinden satın alabilirsiniz. Eğer şarj sıkıntısı çekiyorsanız ancak gün boyu aracınızda fazla vakit geçiriyorsanız, şu ürünü de sizlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.

Tunçmatik Elektrik Malzemeleri A.Ş firmasının iştiraki olan Powergie Enerji Sistemlerinin Gaziantep’te kurduğu Güneş Enerji Santrali’nin videosunu, aşağıdan izleyebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.