Ubisoft The Division 2 ile Epic Store’a Giriyor! Ubisoft The Division 2 ile Epic Store’a Giriyor!
Anlaşma kapsamında Epic’in çevrimiçi oyun mağazasında oyunculara sunulacak ilk oyun, milyonların merakla beklediği The Division 2 olacak. Ubisoft The Division 2 ile Epic Store’a Giriyor!

Epic Games, Ubisoft ile oyunlarını Epic Games Store üzerinden satışa sunma konusunda anlaştığını duyurdu. Anlaşma kapsamında Epic’in çevrimiçi oyun mağazasında oyunculara sunulacak ilk oyun, milyonların merakla beklediği The Division 2 olacak.

The Division 2 Epic Games Store’da

İki dev firmanın işbirliği neticesinde oyuncular, Tom Clancy’s The Division 2 oyununun Standart, Gold ve Ultimate PC sürümlerini bugünden itibaren epicgames.com adresinden ön siparişle alabilecekler. Oyunu ön siparişle satın alan oyuncular kısa bir süre içerisinde başlayacak kapalı betaya girme şansına da kavuşacaklar.

İki firma, oyuncuların birbirleriyle etkileşim kurabilmelerini ve her iki platformun birlikte çalışabilmesini sağlamak için Uplay’in ve Epic Games’in çevrimiçi hizmetlerine ait temel bileşenleri bütünleştirmek için de çalışacak.

Epic Games’in kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney iki firmanın işbirliğiyle ilgili olarak, şunları söyledi: “Ubisoft’un büyük hayranları ve uzun zamandır partnerleri olarak, pek çok harika oyununu Epic Games Store’a getirecek olmaktan heyecan duyuyoruz. Geliştiricilere yayıncı dostu bir mağaza, müşterilere doğrudan erişme imkânı ve %88’lik gelir payı sunuyoruz. Onlara harika oyunlar üretmek için daha fazla yatırım yapma olanağı vermeyi hedefliyoruz.”

Başka oyunlar da sırada

15 Mart’ta piyasaya çıkacak olan The Division 2 Ubisoft ve Epic Games arasındaki işbirliği çerçevesinde Epic Games mağazası üzerinden satışa sunulan ilk oyun olacak. Ancak 2019 içerisinde başka Ubisoft oyunları da Epic Games mağazasındaki yerini alacak.

Ubisoft adına anlaşmayı değerlendiren Ortaklık Başkan Yardımcısı Chris Early anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Hayranlarımıza sorunsuz bir deneyim sunma konusunda Epic’e güveniyoruz. Epic oyun sektörünü sallamaya devam ediyor. Kurdukları üçüncü parti dijital dağıtım modeli bunun en son örneği. Ubisoft da bu modeli desteklemek istiyor.”

Rainbow Six Siege’in Yeni Operatörleri Sızdırıldı