Ulusal Programlama Yarışması İçin Geri Sayım Başladı! Ulusal Programlama Yarışması İçin Geri Sayım Başladı!
Bilgisayar mühendisi adaylarına yeni yetenekler kazandırmayı hedefleyen Türkiye’nin ilk Ulusal Programlama Yarışması için geri sayım başladı. Ulusal Programlama Yarışması İçin Geri Sayım Başladı!

Algoritmik düşünce yapısını takım çalışmasıyla birleştirerek genç bilgisayar mühendisi adaylarına yeni yetenekler kazandırmayı hedefleyen Türkiye’nin ilk Ulusal Programlama Yarışması için geri sayım başladı.

Dijital devrimin eşiğindeki dünyada, gençlerin gelecek kariyerleri adına en anlamlı uğraşlarından birisi olan programlama için, Birebir Eğitim Vakfı’nın projelerinden inzva Türkiye’de en önemli adımlardan birini atarak 13 – 15 Eylül tarihlerinde programlama yarışması düzenliyor. Yarışma Türkiye’deki genç bilgisayar mühendis adaylarının takım çalışmasının yanı sıra kendilerini sürekli sınayabilecek yapıda düşünmelerini amaçlıyor.

Ulusal Programlama Yarışması, ICPC (Uluslararası Üniversite Programlama Yarışması) himayesinde, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) partnerliğinde İstanbul’da düzenleniyor.

Dünyanın en prestijli algoritma programlama yarışmasına giden yol

ICPC’ye geçtiğimiz yıl 115 ülkeden toplam 3 bin 200 üniversitenin 52 bin öğrencisi katıldı. inzva, Türkiye genelindeki üniversite ekiplerini Beykoz Kundura’da düzenlenen yarışmaya tamamen ücretsiz olarak katılmaya davet ediyor. Bu yarışmaya katılarak ilk 10’da yer alan takımlar Birebir Eğitim Vakfı sponsorluğunda Güneydoğu Avrupa Bölgesel Yarışması’na (SEERC) katılmaya hak kazanacak. SEERC’te başarılı olan takımlar ise dünyanın en prestijli algoritma programlama yarışması olarak kabul edilen ICPC’nin Dünya Finallerine katılma hakkı kazanacak.

gamescom 2019: Mount & Blade 2: Bannerlord Mart 2020’de Erken Erişimde!