Unutulmaz Facebook Oyunları #1 Unutulmaz Facebook Oyunları #1
Her zaman konsol sahibi değildik veya PC'lerimiz mükemmel değildi. Zamanında az oynamadık bu Facebook oyunlarını. İşte Unutulmaz Facebook Oyunları. Unutulmaz Facebook Oyunları #1

EA Sports FIFA Superstars

Kendi takımınızı yapıp teknik direktörü olduğunuz bir oyun.

fragtist EA Sports FIFA Superstars

The Sims Social

Güzel bir fikrin yanlış uyarlanması… Simlerin çubuk gibi göründüğü, oyunun monoton olması, oyunda oynayacak kişiyi bulamamanız, sürekli reklam alması (Dunkin Donuts, hibrit araçlar, Diesel) nedeniyle tutmadı. Ayrıca görev sistemi yapmışlardı fakat onu da becerememişlerdi.

fragtist The Sims Social

CityVille

2010’lara geldiğimizde, artık arkadaşlık ve çiftlik oyunlarının modası geçmeye başlıyordu ve şehir yapma oyunlarına yöneldiler. Tabii bu konsept tuttu fakat oyunun kendini tekrar etmesi ve reklamın azlığından dolayı kapandı. Bu konsepti sonra geliştirip kullanan başka şirketler oldu. Monster Legends ve Dragon City bunlara birer örnek.

fragtist CityVille

Empires and Allies

2010’lara geldik… Zynga’nın ilk savaş ve strateji oyunu oldu. İlk başta Zynga’nın altyapısına ters düşen oyun, bilgisayar ortamında pek tutmadı tabii ki. Ondan sonra ise şaşılacak bir şeyler oldu. Oyun, Android ve iOS’a çıktı.

fragtist Empires and Allies

Wars serisi… (Mafia, Vampire vb.)

Bir karakter yaratıyordunuz, statları oluyordu. Başka insanlara saldırdığınızda deneyim puanı kazanıyorduk Text based bir oyundu.

Wars serisi

 Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.