Polonya yapımı Uragun, Digital Dragons Indie Celebration finaline özel bir demo ile geliyor Polonya yapımı Uragun, Digital Dragons Indie Celebration finaline özel bir demo ile geliyor
2020’nin en iyi 50 bağımsız oyunları arasında gösterilen Uragun ilk defa oyuncu karşısına çıkıyor. Polonya yapımı Uragun, Digital Dragons Indie Celebration finaline özel bir demo ile geliyor

2020’nin en iyi 50 bağımsız oyunları arasında gösterilen Uragun ilk defa oyuncu karşısına çıkıyor.

13-15 Mayıs’ta Steam platformunda düzenlenen özel etkinlikte Digital Dragons Indie Celebration jürisi, dünyanın dört bir yanından gelen 200 oyun arasından, bu yıl için planlanan 50 en iyi bağımsız oyunu seçti. Varşova merkezli Kool2Play Studio’nun üstten görünümlü shooter’ı Uragun finalistlerden birisi seçildi.

Tüm finalist oyunlar, 13-15 Mayıs tarihleri arasında Steam’de yer alacak. Buna ek olarak Uragun, Topluluk Oylama Ödülü (Community Vote Award) için diğer oyunlarla yarışacak ve jüri de en iyi üç oyunu ödüllendirecek.

Kool2Play başkanı Marcin Marzęcki “Üstten görünümlü shooter oyunumuzun jüri tarafından beğenilmesinden ve Digital Dragons Indie Celebration’ın son aşamasına seçilmesinden dolayı çok memnunuz” dedi. “Bu, bizim için büyük bir onur ve aynı zamanda doğru yolda ilerlediğimizin bir göstergesi. Eşsiz oyunumuzu daha fazla oyuncu ile paylaşabilecek olmamız harika bir şey”

Üst seviye bir yapay zekanın kontrol ettiği makinelere karşı oyuncuların, akıllı taktiklerle onları alt etmeye odaklandığı, distopik dünyada geçen üstten görünümlü shooter oyunu Uragun, bu yılın üçüncü çeyreğinde erken erişimde olacak.

Oyunun videosunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz: https://youtu.be/x_cRAcMzeCo

Kutlamanın bir parçası olarak, geliştirici ekip; iklim felaketinden sonra New York’ta oynanacak haritalardan birinin ufak bir parçasından oluşan özel bir demo hazırladılar. Demo sürümü sadece 13-18 Mayıs tarihleri arasında sunulacak!Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.