Riot Games, Valorant’da binlerce hileciyi banladı Riot Games, Valorant’da binlerce hileciyi banladı
Valorant ban çekicini eline aldı ve bizimde çok eleştirdiğimiz hilecilerin kafasına vurmaya başladı. Riot Games, Valorant’da binlerce hileciyi banladı

Valorant hala kapalı beta aşamasında ve bu sırada bizimde eleştirdiğimiz en büyük sıkıntı oyundaki hilecilerdi. Riot burada ilk hamlesini yaptı ve tam 8,873 oyuncuyu ban’ladı.

Haber Valorant’ın hile karşıtı tasarımcılarından Phillip Koskinas’tan geldi. Şu anda kapalı betada kaç oyuncunun olduğunu bilmesek de, 8,873 rakamı bu oyuncuların küçük bir kısmı olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valorant’ta ilk banlar atılalı bir aydan uzun bir süre oldu. Riot, yaz aylarında oyun yayınlanmadan önce dolandırıcıları ve bilgisayar korsanlarına durdurmak için tüm duvarlarını örüyor.

Çünkü Riot’un derdi sadece hilecilerle değil, diğer oyuncuları rahatsız eden oyuncular da firmanın odağında.

Bizimde oyunla ilgili fikirlerimizi ve betadaki ilk izlenimlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.