War Thunder Sanal Gözlükler İçin Hazırlanıyor War Thunder Sanal Gözlükler İçin Hazırlanıyor
Hızla popüler hale gelen savaş oyunu War Thunder, sanal gerçeklik gözlüklerinin desteği ile daha da fazla ilgi görecek gibi. Gaijin Entertainment’ın savaş oyunu War... War Thunder Sanal Gözlükler İçin Hazırlanıyor

Hızla popüler hale gelen savaş oyunu War Thunder, sanal gerçeklik gözlüklerinin desteği ile daha da fazla ilgi görecek gibi.

Gaijin Entertainment’ın savaş oyunu War Thunder, gerçekçi uçak kullanımı ve çok kişilik hava savaşları ile ünlü. Geçtiğimiz aylarda tank savaşlarını da bünyesine ekleyen War Thunder, kendini sanal gerçeklik yönüne doğru geliştirmeye devam ediyor.

Piyasaya çıkmayı bekleyen ve devamlı gelişmelerinden bahsettiğimiz iki büyük sanal gerçeklik gözlüğü markası var. Biri Oculus’un Oculus Rift modeli, diğeri ise Sony’nin Project Morpheus’u (kod adı). Ve War Thunder kimseyi oyun dışında bırakmaya niyetli değil. Bir süredir Oculus Rift’e destek veren War Thunder, şimdi de Project Morpheus desteği getirmeye hazırlanıyor.

War Thunder’ın Oculus Rift DK2 (geliştirici versiyon 2) modeline verdiği destek her ne kadar biraz problemli olsa da, kullanıcılar her fırsatta denemeler yapıyor ve iki ürünün beraber kullanımının oyuna neler kattığını anlata anlata bitiremiyorlar. Hatta aşağıdaki videoda bir oyuncunun War Thunder’ı sadece Oculus Rift değil, bir simülasyon koltuğu ile birlikte kullanımını bile görebilirsiniz. Yakın gelecekte sanal gözlük teknolojileri ile koltuğumuzdan bile kalkmadan devasa savaşlara kendimizi kaptırabileceğiz.

Şu anda PC, PlayStation 4 ve Linux platformlarında toplam yaklaşık 8 milyon oyuncusu olan War Thunder, sanal gözlük desteği ile mutlaka yeni oyuncuları da kendine çekecektir. Oyun içi menüler gibi ayrıntılar ve tepki süreleri sorunları çözüldükçe iki cihazın da bu oyunda çok başarılı olacağını tahmin ediyoruz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.