Wargaming Denizaltıların Geliştirilme Sürecini Paylaştı Wargaming Denizaltıların Geliştirilme Sürecini Paylaştı
Oyunu gerçek hayattan ilham aldığı detaylarla zenginleştirmeye devam eden Wargaming ekibi, oyuna eklenmeye hazırlanan denizaltıların test sürecinden önce nasıl gerçek hayattan ilham alınarak tasarlandıklarını... Wargaming Denizaltıların Geliştirilme Sürecini Paylaştı

Oyunu gerçek hayattan ilham aldığı detaylarla zenginleştirmeye devam eden Wargaming ekibi, oyuna eklenmeye hazırlanan denizaltıların test sürecinden önce nasıl gerçek hayattan ilham alınarak tasarlandıklarını paylaştı. Zor bir süreçten geçen bu gelişme döneminin her detayı, gerçek dünyadan ilham alıyor ve denizaltıların popüler kültürdeki tasvirini yansıtıyor.

Silent Hunter oyun serisi, Das Boot filmi, otobiyografik kitaplar ve diğer eserler, denizaltılarının Warships evrenine dahil olmasında büyük bir etki yarattı. Denizaltılarda torpido saldırılarının hesaplamalarından, düşmanların gözlemlenme aşamalarına kadar her şey gerçek deniz mürettebatları tarihinden alınarak meraklılarını büyüledi.

Warships evreninde sürükleyici içeriklerle tarih yeniden yazılıyor

İlk denizaltı prototipi ise PvE Cadılar Bayramı etkinliğinin bir parçası olarak 2018 yılında oyun dünyası ile paylaşıldı. Denizaltıları batarak yüzebilecek, oksijen mekaniği uygulanmış ve derinlik yükleri ayarlanmış bir şekilde oyuncularla buluştu. Etkinlik kapsamında oyunculardan geri dönüşler alınarak denizaltılar geliştirilmeye devam edildi.

Oyunculardan alınan geri dönüşler ile denizaltılardaki en büyük sorunlardan biri, filo savaşları esnasında geri kalmaları ve buna uygun olarak tasarlanmamış olması oldu. Bununla birlikte oyun süresinin 20 dakika civarı olması gerekiyordu. Aynı zamanda torpidolar konusunda da gerçek hayatla birebir düzen oturtulması. Aynı zamanda oyundaki diğer gemilerle aynı seviyeye çekilmesi önemli bir sorun olarak Wargaming ekibinin karşısına çıkmıştı. Bu sorun ise 3D torpidolar sayesinde kısa bir sürede çözülerek tekrardan oyuncuların beğenisine sunuldu.

Yüksek patlayıcı mermiler, bombalar ve roketler için, sadece denizaltıları etkileyen ve daha geniş bir etki alanına sahip ek sıçramalar da ekip tarafından oyuna dahil edildi. Tüm bu geliştirmelerle birlikte yüksek hızlarda seyahat ederken kullanılan pil gücünün tercih edilmesiyle birlikte oksijen tedarik teknisyeni tamamen oyundan kaldırıldı. Oyuncular çok daha düşük hızlarda seyahat ederken pil gücünü doldurabilecek.

Bunlara ek olarak oyuna güncel olarak yeni birçok içerik eklenmeye devam ediyor. Bunları düzenli bir şekilde oyuncularıyla paylaşmaya devam eden Wargaming, bu süreci de oyuncularıyla paylaşarak oyunu ne kadar özenli bir şekilde geliştirmeye devam ettiğini göstermeyi amaçlıyor. Daha fazla bilgi için ise oyuncular World of Warships resmi internet adresini ziyaret edebilir.

WhatsApp Hacklenebilir mi?Berk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.