Xbox Live, Android, iOS ve Nintendo Switch Kullanıcıları Bir Araya Geliyor! Xbox Live, Android, iOS ve Nintendo Switch Kullanıcıları Bir Araya Geliyor!
Microsoft'un geliştirdiği yeni SDK, Android, iOS ve Nintendo Switch kullanıcılarıyla Xbox Live kullanıcılarını bir araya getirecek. Xbox Live, Android, iOS ve Nintendo Switch Kullanıcıları Bir Araya Geliyor!

Microsoft, önümüzdeki Game Developers Conference’ta (GDC) farklı platformlardaki oyuncuları sevindirecek bir haber verebilir. GDC etkinlik takvimi sayfasında ortaya çıkan bilgilere göre Microsoft’un üzerinde çalıştığı yeni SDK, Android, iOS ve Nintendo Switch kullanıcılarıyla Xbox Live kullanıcılarını bir araya getirecek.

Yeni SDK sayesinde bu farklı platformların kullanıcıları, Xbox Live üzerinden tek bir platform kullanıyormuş gibi etkileşime geçebilecek. Böylece platformlar arası sınırlar önemli ölçüde kalkmış olacak diyebiliriz. Bu yeni özellik sayesinde, farklı platform kullanıcıları birbirlerinin başarımlarını, kulüplerini, arkadaş listelerini ve oyun detaylarını görebilecekler.

GDC 2019 etkinliğinde Microsoft’un yeni aracını tanıtacağı ancak uygulamaya geçilmesi için biraz daha beklememiz gerekeceği belirtiliyor. Bu hamleyle özellikle Xbox Live ile mobil platformlar arasında geçişken olan oyuncuları iyice kendi tarafına çekme şansına sahip olabilir Microsoft. Hem Xbox hem de mobil sürümlerine sahip bir oyunun farklı cihazlarda oynanabilme olasılığı birçok oyuncuyu cezbedecektir.

Minecraft Eski Nesil Konsollarda Yolun Sonuna Geldi