Yeni Dragon Age Oyunu Geliştiriliyor! Yeni Dragon Age Oyunu Geliştiriliyor!
Yazarının yaptığı açıklamaya göre, BioWare yeni Dragon Age oyunu üzerinde çalışıyor. Detaylar haberimizde. Yeni Dragon Age Oyunu Geliştiriliyor!

Yazarının yaptığı açıklamaya göre, BioWare yeni Dragon Age oyunu üzerinde çalışıyor.

Alexis Kennedy Eurogamer’a verdiği röportajda stüdyonun Dragon Age serisi için yeni bir oyun üzerinde çalıştığını söylüyor. Kennedy daha önce Sunless Sea’yi geliştiren Failbetter Games’in kurucuları arasındayken serbest oyun yazarı olmak için stüdyodan ayrılmıştı. Ardından BioWare’e stüdyonun ilk konuk yazarı olarak katıldığını açıklamıştı ancak üzerinde çalışılan proje hakkında pek bilgi vermemişti.

Röportajda önceden üzerinde çalıştığı oyunlarla şimdikinin arasında büyük farklar olduğunu vurgulayan Kennedy, yeni oyunun Dragon Age serisi için geliştirildiğini de doğruladı.

Oyun için tam olarak nasıl bir çalışma yaptığı sorusuna Kennedy’nin verdiği cevap ise şöyle: “Oyunun diğer kısımlarından biraz farklı olarak, lore üzerinde çalışıyorum daha çok. Bu konuda bana ciddi bir özgürlük verildi. Öyle çok büyük bir çalışma değil ancak kesinlikle farklı. Seride daha önce değinilmemiş noktalar var.”

BioWare, seri için dördüncü oyunu resmi olarak duyurmamış olsa da çok gizlemiyorlar anlaşılan. Önümüzdeki E3 2017’de sürpriz bir duyuru gelir mi bekleyip göreceğiz.

Dragon Age: Inquisition Karakter ve Craft Rehberi