Yüksek Kapasiteli USB Flash Belleği Kingston’dan Yüksek Kapasiteli USB Flash Belleği Kingston’dan
Kingston Digital, CES 2017’de tanıttığı 2TB kapasiteli USB flash bellek ile flash sürücülerde yeni bir doruk noktasına ulaştı. Yüksek Kapasiteli USB Flash Belleği Kingston’dan

Kingston Technology Company Inc.’in flash bellek iştiraki ve dünyanın bellek ürünleri alanındaki bağımsız lideri Kingston Digital, yüksek kapasiteli USB Flash sürücüsü olan DataTraveler Ultimate Generation Terabyte’ı (GT) tanıttı. DataTraveler Ultimate GT, 2TB’a kadar alan ve USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0) performansı sunuyor.

Yoğun kullanıcılar bu sayede, tek bir 2TB sürücüde 70 saatlik 4K kalitesinde videoya kadar veri dahil olmak üzere, küçük bir alanda çok büyük miktarda veri saklayabilecek. Darbelere karşı dayanıklı olması için çinko alaşımlı metal bir gövdesi olan DataTraveler Ultimate GT, üst seviye bir tasarımın içerisinde üstün kalite sunuyor. Kingston’un yeni flash belleği, kompakt boyutu ile teknoloji meraklılarına olduğu kadar profesyonel kullanıcılara da yüksek kapasiteli verileri saklamanın ve aktarmanın kolay taşınabilir bir çözümünü sunuyor. Ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki tabloda veya ilgili referans tablosunda bulabilirsiniz.

1TB ve 2TB kapasite seçenekleriyle Şubat’ta piyasaya çıkacak olan Data Traveler Ultimate GT, 5 yıl garanti, ücretsiz teknik destek ve efsanevi Kingston güvenilirliğini beraberinde getiriyor.

Kingston DataTraveler Ultimate GT Özellikleri ve Spesifikasyonları:

  • Kapasite: 1TB, 2TB
  • Hız: USB 3.1 Gen. 13
  • Boyutlar: 72mm x 26.94mm x 21mm
  • Çalışma sıcaklığı: -25°C to 60°C
  • Saklama sıcaklığı: -40°C to 85°C
  • Garanti: Ücretsiz teknik destekle birlikte 5 yıl garanti
  • Uyumluluk: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS v.10.9.x+, Linux v.2.6.x+, Chrome OS
DataTraveler Ultimate GT Parça Numaraları
Parça Numarası Capacity
DTUGT/1TB 1TB
DTUGT/2TB 2TB
İşletim Sistemi Listesi USB 2.0 USB 3.0 / USB 3.1  
 
Windows 10 Evet Evet  
Windows 8.1 Evet Evet  
Windows 8 Evet Evet  
Windows 7 (SP1) Evet Evet  
Mac OS (v. 10.9.x +) Evet Evet  
Linux (v. 2.6.x +) Evet Evet  
Chrome Evet Evet  


Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.