Zencommerce Messenger ile E-Ticarette E-Posta Devri Kapanıyor Zencommerce Messenger ile E-Ticarette E-Posta Devri Kapanıyor
Zencommerce.com, yapay zekânın müşteri ilişkilerindeki teknolojisi chatbot'u Türkiye'deki müşterilerine sundu. Zencommerce Messenger ile E-Ticarette E-Posta Devri Kapanıyor

Zencommerce.com, yapay zekânın müşteri ilişkilerindeki teknolojisi chatbot’u Türkiye’deki müşterilerine sundu. Zencommerce Messenger, tüketicilerin 7/24 firmalar ile temas kurmasını ve tek mesajla ürün siparişi vermelerini sağlayacak.

Zencommerce Türkiye, makine öğrenimi teknolojisinin e-ticarete sunduğu en büyük yenilik olan chatbot’ları Şubat 2017’den itibaren müşterilerine sundu. Tüketici ile firmalar arasındaki en başarılı ara yüz teknolojisini temsil eden chatbot’lar, müşterilerin e-posta veya telefon kullanmasına gerek kalmaksızın firmalarla doğrudan temasa geçmesini sağlıyor. 7/24 aktif olan chatbot’lar, müşterilerin sorularını yapay zekâ ile analiz ederek gerçek zamanlı etkileşim sağlıyor.

Müşteriler, Zencommerce.com paketlerinde standart olarak sunulan Facebook entegrasyonu sayesinde sosyal ağ üzerinden chatbot hizmetini kullanabilecek. Sanal mağazaya giren tüketiciler de Zencommerce Messenger üzerinden istedikleri zaman danışmanlık alabilecek.

Çağrı merkezlerinde vakit kaybetmeye son

Chatbot teknolojisi, e-ticaret sektöründe rekabetin merkezine kayan hızlı iletişim için en yenilikçi çözümü sunuyor. Harris Interactive raporuna göre, 18-34 yaş arası müşterilerin yüzde 77’si mesajlaşma uygulaması veya chatbot kullanan firmalara daha sıcak bakıyor. 

Tüketicilere 7/24 mevcut bir iş modeli sunuluyor: Tüketicilerin sorularına kısa zamanda cevap alamaması, firmaların dakikalar içinde müşteri kaybetmesine neden olabiliyor. Chatbot sayesinde bir müşteri almak istediği ürünün tüm özelliklerini, stok durumunu, mevcut renklerini ve nakliyat bilgilerini öğrendikten sonra alışverişini istediği saatte tamamlayabiliyor.

Müşteri ilişkilerini yavaşlatan e-postalar ortadan kalkıyor: Tüketiciler sorularını vakit kaybettiren e-posta aracılığı ile değil, mesajlaşma uygulamaları ile yapmayı tercih ediyor. Chatbot’lar sayesinde tüketiciler defalarca e-posta göndermekten kurtuluyor ve firma ile arasında özel bir diyalog kanalı oluşuyor.

Çağrı merkezlerinin yükü azalıyor: Chatbot, e-postaların yanı sıra telefonda bekleme süresini de tarihe gömüyor. Tüketiciler yetkili biriyle konuşmak için tuşlara basmak veya her karşısına çıkan kişiye derdini tekrar anlatmak zorunda kalmıyor.

-Basın bülteni

Zencommerce E-ticaret Şirketi Türkiye PazarındaCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.