Assassin’s Creed Origins İncelemesi – PC Assassin’s Creed Origins İncelemesi – PC

Assassin’s Creed Origins İncelemesi – PC

İncelemelerOyun İncelemePC 27 Ekim 2017 15:33 Sonat Samir

Ubisoft, Assassin’s Creed Origins ile seriyi baştan düzenliyor. Eski Assassin's Creed'leri unutun, çünkü bu AC başka AC olmuş. Assassin’s Creed Origins İncelemesi – PC

Oyunun optimizasyonu ise oldukça iyi, orta seviye diye adlandırılan sistemler ile oyunu gayet doyurucu grafik kalitesinde sıkıntı yaşamadan oynayabilirsiniz. Grafikler o kadar güzel ki yüksek bir noktadan etrafı izlemek, içinde bulunduğumuz dünyaya şöyle bir göz gezdirmek oldukça keyifli. Hatta yeni yerleri keşfetmek istiyor insan, her bir noktadan çok güzel ortamlar ile karşılaşmak mümkün, bu koca bölümleri ve kullanılacak objeleri tasarlayan, dizayn edenlerin ellerinden öpüyorum açıkçası. Ekip gerçekten çok güzel çalışmış.

Müzikler ve sesler de beni tatmin etti. Seslendirme kısmında ise ana karakterler oldukça başarı olmasına rağmen yan karakterler üzerinde o kadar durulmamış, bu durum kendisini bariz şekilde hissetiriyor, ancak rahatsız edecek seviyede de değiller.

Adeta bir rol yapma oyunu havasına bürünmüş olan Assassin’s Creed Origins görünen o ki seriye beklenen o yeni soluğu vermiş durumda. Tamamen yeniden yapılmış olan dövüş sistemi, karakter ve eşyaların seviye sistemi, minik bulmacalar, oyundan aldığım zevki üst seviyeye taşımayı başardı.

Ubisoft son bir kaç senedir ciddi anlamda hem kendi içerisinde hem de oyuncu tarafında büyük sıkıntılar ile boğuşuyordu, evet eskisi kadar olmasa da halen de devam ediyor. Ancak yavaş yavaş oyunculara istediklerini vermeye başladı. Adı çıkmış dokuza inmez sekize durumundalar. Fakat bu şekilde devam ederlerse neden bi sekiz olmasın.

Çok sorulan, çok laf edilen bir konuya daha parmak basarak incelemeyi burada bitireceğim, o da para ile birşeyler satın alma konusu. Eğer kozmetik sizin için vazgeçilmez değilse hiç para harcamak zorunda değilsiniz, zaten oyunun işleyişine ekstra bir faydası yok. Onun dışında satılan bir kaç silah gördüm onların da bir faydası yok, oyunda zaten bolca buluyor ve geliştirebiliyoruz.

Bir de malzeme satışı söz konusu, ekipmanları falan geliştirmek için topladığımız malzemeleri para ile satışa koymuşar adına da “zaman kazandıran” demişler. Size kalmış, ben gerek duymadım, zaten toplanıyor malzeme, siz bilirsiniz. Bu konu ile ilgili olarak son söyleyeceğim bence kozmetik dışındaki bu tip “zaman kazandıran” başlığı altındaki satışlar oyuncuları tembelliğe itiyor, keşke olmasa. Ancak yine de firmayı tebrik ediyorum beni o malzemeleri almak zorunda bırakmadılar, oynayarak da biraz vaktimi ayırarak da erişebiliyorum istediğim kadar malzemeye.

Özetle ister hemen ister fiyatı düşünce alın, ama alın. Bu sefer ubisoft yeni bir Assassin’s Creed yaptı.

FRAGTİST DEĞERLENDİRME

9 / 10

Kesinlikle. Hele ki AC seviyorsanız kaçırmamanız gereken bir oyun olmuş. Seriden sıkılmış olanlar için de büyük bir tazeleme olacak. Eski AC oynanışını falan bir kenara bırakın bu oyun bambaşka olmuş. İster hemen, ister bekleyip indirimde alın, ama alın. Yeni olmuş.
Yeni Dövüş Sistemi
Göz alıcı grafikler
Müzikler
Eski Mısır
Yenilenmiş bir AC oluşu
Bazı Bug'lar
Anlamsız, gereksiz mikro ödemeli silah satışı.
Her Ubisoft oyunu gibi yüksek fiyatlı oluşu


Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.