Grand Theft Auto V İncelemesi (PS4) Grand Theft Auto V İncelemesi (PS4)
Yeni nesil konsolların gelmesiyle birlikte, geçtiğimiz sene eski nesle çıkan oyunların bazıları geliştirilmiş grafiklerle yeni nesilde de piyasaya çıkmaya başladı. Rockstar Games de bu... Grand Theft Auto V İncelemesi (PS4)

Yeni nesil konsolların gelmesiyle birlikte, geçtiğimiz sene eski nesle çıkan oyunların bazıları geliştirilmiş grafiklerle yeni nesilde de piyasaya çıkmaya başladı. Rockstar Games de bu modaya katılanlardan. Peki, Rockstar Games adına bu başarılı bir hamle oldu mu? İlk nesille arasında büyük farklar var mı? Tüm bu soruların cevabını incelememizde bulacaksınız.

Bu inceleme içerisinde daha çok Grand Theft Auto V’in yeni sürümü ile eski sürümü arasındaki farklar yer alacağından dolayı, eski nesil için yazdığımız Grand Theft Auto V incelemesini okumak isteyenler buraya tıklayabilir. Hah, okudunuz mu? O zaman şimdi oyunun yeni sürümünde ne gibi yeniliklerle karşı karşıyayız, onlara bakalım.

fragtist_gtav_ps4_4

GTA V’i eski nesilde oynayanların kafasındaki “Oyunu zaten aldım, bitirdim. Tekrar almalı mıyım?” sorusuna cevap vermek istiyorum ilk olarak. Oyuna gelen yenilik sayısı gerçekten fazla. Tamamıyla yeni bir oyun oynuyormuş gibi hissedeceksiniz. Özellikle FPS kamera açısıyla oynadığınızda daha fazla ayrıntıya ve detaya dikkat edebileceksiniz. Şehirde bu kamera açısıyla dolaşmak sizlere bambaşka bir oyun oynuyormuş hissi verecek. Bunun üstüne bir de her yere daha fazla detay eklenmiş olması, işleri daha da güzelleştirmiş. Eğer eski nesilde oynadıysanız, sadece gelişen grafikleri için bile oyunun yeni sürümü alınır çünkü grafiklerdeki artış diğer oyunlardaki gibi basit bir Anti-alising ve kaplama arttırması değil.