Injustice 2 İncelemesi Injustice 2 İncelemesi

Injustice 2 İncelemesi

HaberİncelemelerOyun HaberleriOyun İncelemePCPlayStationXBox 22 Mayıs 2017 16:54 Ceyda Doğan Karaş

Tanrısal güçlere sahip DC kahramanlarını kontrol etmemizi sağlayan dövüş oyunu Injustice 2, bakalım beklendiği kadar epik mi? Injustice 2 İncelemesi

Oynanış, mod ve detaylar derken işin en önemli kısmını es geçiyordum; hikaye. Oyunun hikaye kısmında toplam 76 dövüş var. Zorluk derecesine ve bütün sinematikleri izlerseniz, yaklaşık 4-5 saat sürecinde oyunun hikayesi tamamlanıyor. Hikaye ise bir önceki oyunun devamı. Ancak bu sefer paralel evren konusu bir tık daha fazla öne çıkıyor. Bir önceki oyun, Batman ve Superman arasındaki kıyasıya savaşı konu alırken, bu sefer yeni bir düşman için bir araya gelen ekibin karşısında Brainiac duruyor. Diktatör Superman’i dize getirmeye çalışan Batman, adaleti kendi yollarıyla getirmeye çalışıyor ancak DC kahramanları Injustice 2’de farklı gruplara ayrılıyorlar. Batman’in tarafında olup, adaleti doğru şekilde yerine getirmek isteyenler ve Superman’in tarafında olup, kötüleri hak ettiği şekilde “gerekirse” öldürerek cezalandırmayı uygun görenler. Bir de bunların yanına Brainiac tarafında olanlar eklenince, ortalık iyice karışıyor.

Spoiler olmaması adına hangi karakterin kiminle bir araya geldiğini veya nasıl takım oluşturduklarını yazmayı düşünmüyorum. Hikaye kısmında başarılı geçişler ve konuşmaların olduğunu bilmeniz yeterli. Özellikle Firestorm ve Harley’nin hikayeleri güzel bağlanmış. Firestorm konusu çok detaylı anlatılmamış ancak ucundan onun da güç kaynağını öğrenmek ve Batman’in güvenini kazanması konusu, gözlerden kaçmıyor. 

Oyunun grafikleri; oldukça başarılı. Gölgelendirmelerden tutun, ışık ve parlama noktaları tek kelimeyle muhteşem. Özellikle karakterlerin kapıştığı arka planlar, detay konusunda DC severleri mutlu etmeye yetiyor. Karakter dizaynları, kostümleri, kostüm renk seçenekleri, aksesuar çeşitliliği de kaliteli. Sinematikler zaten film gibi akıp gidiyor, karakterlerimiz de özel güçlerini kullanırken oyuncuyu tatmin etmeyi başarıyorlar. Bunun yanında ses konusu etkileyici olsa bile, kimi zaman ufak tefek kaymalara denk gelmek mümkün. Ancak bu ses kaymalarına sinematiklerde ve ara sahnelerde hiç denk gelmedim, sadece dövüş sırasında bir raund bittikten sonra yenen karakter gaza getirici bir konuşma yapıyor. O sırada ses çıkmayabiliyor ve sadece dudak hareketleri dikkat çekiyor. Bu durum, çok da göze batan bir eksi değil açıkçası.

Ayrıca seslendirme kısmındaki minik hatayı bir kenara bırakırsak, diğer noktalarda her şey başarılı. Müzik tarafında özellikle Gotham esintileri yaşatan Injustice 2, gaza getirici notaları kullanmak kaçınmıyor. Christopher Drake, müzik konusunda temiz çalışmış.

Gelelim fasulyenin faydalarına, bu oyun parasının hakkını veriyor mu? Sonuna kadar evet. Cüzdanınızın durumuna göre 209 TL gibi fiyat, bazılarınıza fazla gelebilir. Tabii oyunun türünü seviyorsanız, halihazırda konsolunuz da varsa, gözünüz kapalı Injustice 2’ye sahip olabilirsiniz. Oyun, boş kalmamamız adına birçok moda sahip. Karakterleri tek tek seviye atlatmak, onları çeşitli eşyalarla daha da güçlendirmek, klanlara katılarak arkadaşlarımızla farklı dövüş deneyimleri yaşamak, turnuvalar ve dahası, bu oyunda bizi bekliyor. İlk oyuna nazaran daha zengin içeriğe sahip olan Injustice 2, tekrar oynanabilinirlik ve karakter çeşitliliği bakımından da oldukça doyurucu.

Şimdilik oyunun en önemli eksisi, karakterler arası dengesizlik. Gelecek yamalarla bu durum, düzeltilebilir ancak multiplayer tarafta birçok oyuncunun da canını sıkabilir. 

Injustice 2 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

FRAGTİST DEĞERLENDİRME

9 / 10

Karakter yelpazesi geniş olan Injustice 2, DC evrenine ait farklı bir hikayeyi ayaklarımızın altına seriyor. Dövüş oyunlarını seviyorsanız, bu oyuna şans vermelisiniz.
İlgi çekici hikayeyle süslenen başarılı hikaye
Etkileyici seslendirme ve müzik
Karakter çeşitliliği
Tekrar oynanabilinirliği yüksek


Karakterler arası dengesizlik
Ufak tefek ses bug'ları


Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.