PUBG Lite Sezon 2 İncelemesi | Yenilikler Neler? PUBG Lite Sezon 2 İncelemesi | Yenilikler Neler?
Playerunknown's Battlegrounds'un düşük donanımlar düşünülerek geliştirilmiş ücretsiz sürümü PUBG Lite Sezon 2 sürecini başlattı. PUBG Lite Sezon 2 İncelemesi | Yenilikler Neler?

Playerunknown’s Battlegrounds’un düşük donanımlar düşünülerek geliştirilmiş ücretsiz sürümü PUBG Lite Sezon 2 sürecini başlattı.

Oyuna yeni para birimleri, yeni Lite Pass ve Hayatta Kalma Unvan Sistemini getiren Sezon 2’yi oynayıp kısa bir değerlendirme yapalım dedik.

Yeni para birimleri

Yeni sezonda göze ilk olarak Chicken Medal ve Silver Bullet para birimleri çarpıyor. Yeni para birimleri oyunculara oyun içinde gerçek paraya ihtiyaç duymadan daha çok şey yapabilme imkanını sunmayı amaçlıyor ve geliştiricilerin bunda başarılı olduklarını söyleyebiliriz.

Chicken Medal, satın alınan sandıkların takası için kullanılıyor. 4 Chicken Medal 1 Sandık değerinde. Fakat takas değerinin sandığın değerine göre değişiklik gösterebildiğini hatırlatalım. Chicken Medal günlük giriş ödüllerinden, Lite Pass ödüllerinden, Günlük Görevlerden, yani kısacası oyun içinde attığınız her adımdan kazanabileceğiniz bir para birimi.

Geliştiriciler, oyun içindeki kasaları oyunu oynadıkça ve etkinlikleri takip ettikçe kazanacağınız Chicken Medal ile satın alabilme imkanını sunmuş. Önceden bu kasalar yalnızca gerçek parayla yüklenebilen L-Coin’ler aracılığıyla satın alınabiliyordu.

Silver Bullet ise envanterinizde fazlalık olan eşyaları takas ettiğiniz zaman elde ettiğiniz bir oyun-içi para birimi olarak tasarlanmış. Oyuncular eşya takasında önceden BP kazanırken, artık her takas karşılığında Silver Bullet kazanabiliyor.

Kazanılabilecek Silver Bullet miktarı, takas edilen eşyanın rengine göre değişiklik gösteriyor.

Rainbow Six Siege – Operation Shifting Tides Açığa Çıktı!Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.