Efsane Oyunlar Hollywood Filmlerine Dönüşüyor Efsane Oyunlar Hollywood Filmlerine Dönüşüyor
Resident Evil – The Final Chapter (2016) Sony Pictures‘ın Resident Evil serisine el attığı günden beri, oyundan bağımsız olan karakterimiz Alice’e ve doğal olarak... Efsane Oyunlar Hollywood Filmlerine Dönüşüyor

Resident Evil – The Final Chapter (2016)

Sony Pictures‘ın Resident Evil serisine el attığı günden beri, oyundan bağımsız olan karakterimiz Alice’e ve doğal olarak onu canlandıran Milla Jovovich’a odaklanmış durumdayız. İlk olarak 1996 yılında Shinji Mikami tarafından yaratılan ve Capcom tarafından geliştirilen Resident Evil isimli oyunumuz, efsaneleşen isimlerden biri haline gelmiştir.

Resident Evil serisinin ilk filmi 2002 yılında çıkmış ve oyundan bağımsız olarak farklı konulara el atmıştır. Filmimiz Raccoon şehrinin dışında Umbrella Corporation isimli bir şirket tarafından yönetilen, Hive isimli bir genetik araştırma merkezine olan araştırma ile başlar. Deney ve araştırmalar sırasında uygulanan deneylerden birinde üretilen T-virus isimli virüsü ele geçiren bir hırsız, bu virüsü Hive binasının içerisine salar ve tüm araştırma merkezi zombiye dönüşür. Bu sırada ekibimiz Alice ile tanışır. Alice, sıradan bir kadın değildir. Ancak geçmişini hatırlamamaktadır ve zamanla içindeki savaşçı ortaya çıkmaya başlar.

Resident Evil - Retribution - Mila Jovavich

Serinin devam filmleri Resident Evil: Apocalypse (2004), Resident Evil: Extinction (2007), Resident Evil: Afterlife (2010), Resident Evil: Retribution (2012) devam etmektedir. Son film olan Resident Evil: The Final Chapter ise bizleri tanıdık birkaç isimle bir araya getirir. Aslında bir önceki filmde de oyundaki karakterlerin bazılarıyla tanışmıştık. Şimdi ise Alice, Jill, Claire, Leon, Ada ve Wesker ölümcül bir tehlikeyi önleyebilmek için The Hive’a ulaşmaya çalışacaktır. Serinin son filminin yönetmen koltuğunda Paul W.S. Anderson oturuyor. Film, oyundan bazı isim ve karakterlere sahip. Zombi konseptine ve virüs hikayesi de aynı. Ancak içerisinde oyunda var olmayan birçok içeriğin de olduğunu belirtmekte fayda var. Yine de zombi konulu filmleri seviyorsanız, bu seriyi mutlaka beğeneceksiniz.

Peki ya sizin en çok beklediğiniz oyundan esinlenen film hangisi?Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.