Need For Speed PS4 İncelemesi Need For Speed PS4 İncelemesi
Bir süredir beklenen yarış oyunu yeni Need for Speed'i sizler için inceledik! Need For Speed PS4 İncelemesi

Hacı geçen yanımdan makas atıp geçen sen değil miydin?

Oyunun mecburi online olma sebebinin başlıca nedenlerinden bir tanesi de bu (Hacı geçen yanımdan makas atıp geçen sen değil miydin?). Yani şehirde boş gezerken ya da bir görev (yarış) için A noktasından B noktasına giderken, diğer oyuncuları görebiliyorsunuz. Yarışlarda da aynı durum dikkatinizi çekecektir. Yarıştığınız araçlar, daha önce o yarışı yapmış olan bir kısım diğer oyuncunun Ghostları’na (Hayaletleri) mutlaka denk geleceksiniz. Araçların üzerinde diğer oyuncuların isimlerini de görebiliyorsunuz. Ya da en azından ben öyle olduğunu zannettim 🙂

NFS_SS_04

Subaru sağa çek!

Polislerin olmadığı bir gece yarışı düşünülemez. Polisleri önceki oyunlarda olduğu gibi peşinize takıldıklarında, ekmesi çok kolay ancak bazen de oldukça zor. Yine de oldukça eğlenceli. Bir etkinlik (yarış) sonunda arkanızda polis varsa sizi takip etmeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde ise kesinlikle restart (yeniden başlat) yapamıyorsunuz. Önce polisten sıyrılmak gerekiyor ancak ondan sonra o etkinliği yeniden deneyebiliyorsunuz.

Dostlarım ve ben!

Oyunun en keyifli kısımlarından bir tanesi de bir Crew yani ekip oluşturabiliyor olmanız. En fazla 8 kişilik bir ekip oluşturabiliyoruz. Şehirde kendi aranızda takılabildiğiniz, yarışlara birlikte dahil olabildiğiniz bir ekibinizin olması, işi daha da eğlenceli hale getiriyor.

NFS_SS_11

Grafikler ne alemde?

Grafikler, şimdiye kadar gördüğümüz NFS videolarından çok da farklı değiller. Çevre ve araçların detayları gayet başarılı görünüyor. Ancak çok da mükemmel değiller. Muhtemelen konsol tarafında yaşanan bir sıkıntı var ve o fotorealistik araçları bir türlü göremedim oyunda. Belki PC versiyonu ile daha farklı olabilir, bekleyip göreceğiz. Arada bir ufak kare düşüşleri (frame drop) de var. Ancak bu söylediklerim kötü görünüyormuş gibi algılanmasın. Sonuçta oyun en sevdiğimizden Frostbite Engine (Frostbite 3) kullanıyor. Siz yine bir peçete bulundurun yanınızda çünkü ağzınızın suyu akacak.

Şöyle bir toparlamak gerekirse Ghost, güzel bir NFS oyunu ortaya çıkartmış. Her dakikasından inanılmaz keyif aldım. Şu an tek amacım, garajıma dolduracağım araçlar ile arkadaşlarıma ve diğer rakiplerime karşı yarışmaya devam etmek. Kim bilir belki lastikleri yakarken denk geliriz 🙂

NFS_SS_08

EA sonunda Need For Speed konusunda yüzümüzü güldürdü. Underground maceramız kendi adı ile olmasa da kaldığı yerden sağlam şekilde devam ediyor.
  • Göz doyurucu grafikler
  • Geniş yelpazeli araç modifikasyonu
  • Müzikler
  • Live Action ara sahneler
  • Zorunlu internet bağlantısı
  • Zaman zaman yaşanan kare düşüşleri (Frame Drop)


Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.