Need For Speed PS4 İncelemesi Need For Speed PS4 İncelemesi
Bir süredir beklenen yarış oyunu yeni Need for Speed'i sizler için inceledik! Need For Speed PS4 İncelemesi

Need For Speed serisinin yeri hepimiz için ayrı olsa gerek. Ancak bildiğimiz bir gerçek var ki NFS serisinin zirve yaptığı nokta Underground oynadığımız zamandı. Sonrasında gelen oyunlar asla Underground serisinin yerini tutamadı. Herkes yeni Underground için sürekli bir beklenti içindeydi. Ancak EA ise sürekli olarak farklı oyunlarla bizleri oyaladı. Hot Pursuit ise Underground sonrası oynadığım en iyi NFS oyunu olmuştu benim için. Ancak ben de dahil olmak üzere herkes o tadı damakta kalan Underground sersinin devamı için heyecanla bekledi. Bu senenin yeni NFS oyunu teaser, trailer ve görselleri ile hepimizi çok heyecanlandırdı. Hepimiz tek bir ağızdan “İşte, underground gibi olmuş abi
sonunda!” dedik. Bakalım o çok özlediğimiz Underground tadı geriye gelmiş mi?

Kısa süre önce elime geçen Playstation 4 versiyonu ile oyuna kavuştum. Kargodan diski teslim aldığım gibi soluğu konsolun başında aldım. Buradaki görevim,  bir güzel oyunun tadını çıkartmak ve size update sonrasında yeni NFS oyunu hakkında bilgi vermek.

Press “X” to Continue

NFS_SS_01

Oyundaki ilk hayal kırıklığım X tuşuna bastığım an gerçekleşti. X tuşuna bastığımda ekranda çıkan “EA sunucularına bağlanılıyor” yazısı beni oldukça üzdü. Kafada oluşan “Acaba internet bağlantısı olmadan oynanmıyor mu gerçekten?” sorusunun cevabını almak için PS4’ün arkasındaki RJ45’i (eternet kablosu) söktüm, Wi-Fi bağlantısını kestim ve oyuna tekrar girdim. Evet X’e bastığımda yine karşımda “EA sunucularına bağlanılıyor” yazısı duruyordu ve bir süre sonra da “Lütfen internet bağlantınızı kontrol ediniz” uyarısı ile karşılaştım. Sonuç: Maalesef oyunu internet bağlantısı olmadan oynayamıyoruz.

Şimdi şöyle bir düşününce ben de sizler gibi aynı şeyi söylüyorum “Yıl olmuş 2015, neredeyse 16. İnterneti olmayan oyuncu mu kaldı?” Evet kalmadı, ancak ben NFS’yi istersem internet bağlantısı olmadan da oynayabilmek isterdim. Neyse geçelim internet krizini. Bir adet eksi kaptı ama, üzgünüm.

Gece hayatı hareketli oluyor

Tabii ki NFS’nin Underground tadını yakalamak için gece olması gerekiyor. Haliyle yasa dışı
sokak yarışlarını gündüz gözü yapacak değiliz. Ancak NFS’nin bana sürekli hatırlattığı gibi
ben de hatırlatmak isterim. Sokakta denemeyin. Bu iş için özel pistler, eğitmenler var,
gidin oralarda eğlenin. Sosyal mesajımı da verdiğime göre gaza yüklenmeye devam edebilirim
🙂

Gece demiştik, güzel kızlar, hızlı arabalar, yağmurlu hava güzel kızlar ve güzel kızlar. Şimdi yağmurlu hava konusunda biraz takıntı yaptım. Oynadığım süre içerisinde sürekli olarak yollar ve arabalar ıslaktı.
Sanırım parlama ve yansıma efektlerini güzel verebilmek adına bu şekilde yapılmış. Ancak
şikayetçi olmadım bunu da belirtmemde fayda var, sadece dikkatimi çekti.

NFS_SS_02

Kızlar demiştim değil mi?

Oynadığım zaman dilimi içerisinde aman aman çok da güzel kızlarla karşılaşmadım :(. Ancak ara sahnelerde CGI (Oyun içi grafiksel videolar) kullanmak yerine gerçek kişilerin olması (sizin de bildiğiniz üzere Live Action sahneler olması) çok keyif veriyor. Hatta bazı sahnelerde CGI ve gerçek çekim arasındaki geçişler o kadar yumuşak ki fark etmiyorsunuz bile. Ancak oyunun hemen başında garaja ilk girdiğimizde gördüklerimden pek hoşlanmadım. Yeşil perde teknolojisi ile çekilmiş olan sahnede, arka plandaki üç araba 3D modellenmiş görsellerdi ve inanılmaz sırıtıyordu. Sanırım ellerinden gelenin en iyisini yapabilmişler. Sonuçta bütçe belli, ben de çok sorun etmedim.

Ara sahneler biraz zayıf mı kalmış ne?

Şu ara sahne mevzusuna çok takılmış durumdayım, Oyunculuklar oldukça zayıf kalmış. Arada, gözden kaçan detaylar olmuş. Spoiler vermemek adına çok dallandırıp budaklandırmayacağım ve dikkatli izlediğinizde siz de benim gibi düşüneceksiniz.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.