Nintendo’nun Yeni Konsolu, AMD APU’dan Güç Alacak Nintendo’nun Yeni Konsolu, AMD APU’dan Güç Alacak
Konsol dünyasının yeni nesli, gücünü tamamen AMD’den alıyor biliyorsunuz. PlayStation 4 ve Xbox One, bu konsollar için özel olarak geliştirilmiş x86 mimarili AMD APU’ları... Nintendo’nun Yeni Konsolu, AMD APU’dan Güç Alacak

Konsol dünyasının yeni nesli, gücünü tamamen AMD’den alıyor biliyorsunuz. PlayStation 4 ve Xbox One, bu konsollar için özel olarak geliştirilmiş x86 mimarili AMD APU’ları kullanıyor. Yeni gelen haberler, Nintendo’nun da bu furyaya katılacağı yönünde.

Nintendo, aslında AMD’ye hiç uzak bir firma değil; zira Nintendo Wii ATI, Nintendo WiiU da AMD GPU’ları kullanıyordu. Ancak işlemci yönünde firma, her iki cihazda da IBM’le anlaşmıştı. Bu anlaşmayla birlikte, Nintendo’nun yeni konsolu da diğer konsollarla birlikte aynı dili konuşuyor olacak.

Nintendo’nun yeni konsolunun 2016 gibi geleceği konuşuluyor. Firma, gelen bilgilere göre 2015’te WiiU için yeni oyunlar geliştirilmesi peşinde koşacak. Bakalım yeni konsol firmayı ve “Wii” ismini (tabi bu isimle çıkarsa) bir sonraki aşamaya taşıyabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.