PC’cilere Yeni Mortal Kombat X DLC’si Yok PC’cilere Yeni Mortal Kombat X DLC’si Yok
Birçok oyun gibi DLC'lerden nasibini alan Mortal Kombat X, PC oyuncularına kötü haberler verdi. PC’cilere Yeni Mortal Kombat X DLC’si Yok

Birçok oyun gibi DLC’lerden nasibini alan Mortal Kombat X, PC oyuncularına kötü haberler verdi.

20 Ocak tarihinde yapılan açıklama göre ünlü dövüş oyunu MK X’te çıkacak olan DLC’ler PC platformunda olmayacak. Duyuruyu yapan Warner Bros., yakın zamanda açıklanan Mortal Kombat XL için sadece yeni nesil konsolları hedeflediklerini açıkladı. MK XL haberinin ardından gelen asıl üzücü haber ise gelecekte de bu kararın geçerliliğini koruyacağı durumu. Yani sevgili yapımcı firma, konsolu olan oyunculara içerik kusacak ancak PC tarafından olabildiğince uzak kalacak.

Konuyla ilgili açıklama ise Mortal Kombat’ın topluluk yöneticisi Tyler Lansdown‘dan “Test Your Might” forumlarında geldi. Tabii tek verilen bilgi, PS4 ve Xbox One platformlarıyla alakalı. Henüz PC tarafı için resmi bir açıklama yok.

Oyunun PC portunda çıkan o kadar teknik sorundan sonra, konsollara odaklanmak firmaya daha kolay geldi gibi. Şimdilik beklemedeyiz, bakalım neler olacak.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.