Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands İncelemesi Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands İncelemesi

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands İncelemesi

İncelemelerKonsolOyun İncelemePCPlayStationXBox 7 Mart 2017 23:43 Berk Yakar

Bakalım Ubisoft önceki oyunlarında yaptığı hatalarından ders alabilmiş mi? Ghost Recon: Wildlands incelememiz sizlerle! Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands İncelemesi

Karakter yaratım kısmı ise oldukça detaylı tasarlanmış. Tek tek karakterimizin tipi, ten rengi, saç ve dövme gibi çeşitli seçenekler karakter yaratma ekranında bulunuyor. Bunun yanı sıra üzerimize giydiğimiz kıyafetler bol miktarda var. Hatta çoğu kıyafetin birden fazla renk seçeneği mevcut. Durum böyle olunca arkadaşlarınızda farklı bir karakter yaratmak isterseniz bunu başarmak için hiç zorlanmayacaksınız. Eğer tüm kıyafet ve renk kombinasyonları ile uğraşmak istemezseniz hazır setlerden birini seçerek oyuna hiç beklemeden başlayabilirsiniz.

Karakterimizin toplamda altı farklı kategoriye ayrılmış yetenek ağaçları var. İlk 5 tanesi kendimiz ve takımımız için fayda sağlarken son yetenek kategorisi direniş kuvvetlerinin yardımı ile alakalı. Her ağacın sonuna ulaştığımızda ise bu kategorinin kapsadığı yeteneklerin hepsini etkileyen bir epik yetenek var. Yetenek ağaçlarının ele alınma şekli belki de oyunun en mantıksız kısımlarından biri. Örnek vermek gerekirse, Flashbang hepimizin artık aşina olduğu bir el bombası türü. Ancak bunu elde etmek için önce seviyemizi 10 yapmalı ve o yetenek ağacından başka yetenekleri seçmiş olmalıyız. Bu kadar gizli ve önemli bir operasyon için gönderilen elit ajanlarının elinde en basit ekipmanlarına sahip olmaması biraz saçma olmuş.

Oyunda bizim dışımızda 3 farklı taraf var. Bunlardan biri yardım ettiğimiz yerel direniş kuvvetleri Katari 26. Pac Katari’nin liderlik ettiği bu grubun tek amacı Bolivya’yı Santa Blanca’dan kurtarmak. Santa Blanca ise El Sueño’nun yönettiği ve 4 farklı operasyon yöneten uyuşturucu karteli. Güvenlik, Kaçakçılık, Üretim ve Nüfuz operasyonlarının her biri farklı bir patron ve yardımcılarından oluşuyor. Her hikaye görevini bitirdikçe önce yardımcılara ve sonra sırasıyla operasyon patronlarına ulaşıyoruz. Operasyon patronları ancak 2 adet yardımcısı öldükten sonra erişilebilir hale geliyor. Aynı şekilde asıl patron El Sueño’ya erişmek için 2 operasyon patronunu ortadan kaldırmamız yeterli. Her operasyonda 2’den fazla yardımcı patron olduğu düşünülürse, kimi seçeceğiniz tamamen size kalmış. Ana görev ise kolaylıkla tahmin edebileceğiniz gibi El Sueño’yu ortadan kaldırmak. Son taraf olan Unidad ise Bolivya ordusunun bir parçası. Bu birim Santa Blanca’nın etkisi altına girerek gündelik operasyonlarını görmezden gelmeye başlamışlar. Burada en tehlikeli düşmanımız Unidad çünkü hem askeri ekipmana sahipler hem de tehlike durumunda çok çabuk bir şekilde yardım çağırıp sayı üstünlüğü sayesinde sizi zor durumda bırakabiliyorlar.Berk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.