Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands İncelemesi Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands İncelemesi

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands İncelemesi

İncelemelerKonsolOyun İncelemePCPlayStationXBox 7 Mart 2017 23:43 Berk Yakar

Bakalım Ubisoft önceki oyunlarında yaptığı hatalarından ders alabilmiş mi? Ghost Recon: Wildlands incelememiz sizlerle! Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands İncelemesi

Wildlands’te birçok farklı aracı kullanma şansı bulacaksınız. Açık dünya olmasına yakışır bir şekilde her türlü aracı bulmak mümkün. En yavaşından bir traktör’de kullanabilirsiniz ya da spor arabaya atlayıp son sürat istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Tabii kendimizi dört teker ile sınırlamamıza gerek yok, çeşitli uçak ve helikopterler de kullanabileceğimiz araçlar da dahil kullanabilirsiniz. İlk başta araç kullanımına alışmak zor olacaktır, özellikle uçak ve helikopterlere. Ancak bir süre sonra araçların verdiği ani tepkilere alışırsanız, oyundan keyif almaya başlıyorsunuz.

Genel olarak bakıldığı zaman Ubisoft yazımın başında da belirttiğim gibi birkaç farklı oyunlarının başarılı olan sistemlerini toplayarak tek bir havuzda birleştirmiş. Ortaya çıkan sonuç Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands son derece başarılı bir oyun olmuş. Özellikle karakter yaratma ekranındaki serbestlik ve seçenek bolluğu dikkat çekiyor. Ayrıca silah modifikasyon sistemi Division’dan bir adım öne giderek oldukça detaylandırılmış ve bence tam yerinde bir seçim olmuş. Açık dünya tarafında baktığımızda tam anlamıyla oyun mekanikleri olarak Far Cry’ı görüyoruz, özellikle araç kullanma, bu kısma dahil. Ancak arabalar biraz fazla hassas yapılmış, en ufak bire darbede hemen dökülmeye başlıyor. Bir diğer hoşuma giden özellik ise etrafımız ile olan etkileşimin çok güzel bir şekilde oyuna yansıtılmış olması. Buna en güzel örnek yağmurlu bir havada kıyafetlerinizin ıslanması ve çamurlu yollarda giderken arabaların kenarları da çamurlanmaya başlıyor.

Ancak Wildlands’i diğer oyunlarda ayıran kısım oyununun asıl co-op olarak oynanması için geliştirilmiş olması. Evet tek başınıza oynarken yapay zeka sizin takımınızı yönetiyor ancak çoğu zaman beklentilerimizin dışında saçma hareketlerde bulunarak tüm planları alt üst edebiliyorlar. Ancak 4 arkadaş bir araya gelip her görevi planlayarak oynarsanız, işte o zaman Wildlands’i diğer Ubisoft oyunlarından ayıran kısım ön plana çıkıyor. Sonuç olarak Ghost Recon: Wildlands temel aldığı oyunları ortak bir payda da başarılı bir şekilde toplamayı başarıp arkadaşlarınız ile keyifle oynayabileceğiniz bir oyun olmuş.

A King’s Tale – Final Fantasy XV İncelemesi

 

FRAGTİST DEĞERLENDİRME

8.5 / 10

Eğer arkadaşlarınız ile beraber keyifle oynayacak bir oyun arıyorsanız kaçırmamalısınız.
Açık dünya öğeleri başarılı bir şekilde kullanılıyor.
Grafikler son derece başarılı.
Çevre ile etkileşim uygun bir şekilde uygulanmış.
Co-op oynanabilir olması.
Yapay zeka güvenilmez (Oyun co-op demiştik değil mi :) )
Bazı yetenek ağaçları mantıksız tasarlanmış.


Berk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.