Need for Speed Beta İncelemesi Need for Speed Beta İncelemesi
Çok yakında çıkışını gerçekleştirecek olan Need for Speed oyunu bakalım bu sene geçer not alabilecek mi? Need for Speed Beta İncelemesi

Yeni Need for Speed açık dünya bir oynanışa sahip ve internet üzerinden diğer insanlar ile birlikte aynı şehirde olabiliyorsunuz. Bu özellik Rivals’ta da bulunuyordu. Carbon’dan hatırlayacağınız çeteler özelliği de yeni Need for Speed’de yer alacak. Arkadaşlarınızla birlikte bir çete kurup beraber yarışma imkânına sahipsiniz. İsterseniz birbirinize karşı yarışma şansınız da var. Haritanın boyutu da tatmin edici bir büyüklükte ve yine belirtiyorum, grafikler o kadar iyi ki atmosfere girmek çok kolay olacak.

Peki merak edilen bir diğer konu olan kokpit kamerası olayına da girelim. Maalesef kokpit kamerası oyunda yer almıyor. İyi şeylerden de bahsedebilirsiz, oyun içerisinde mikro ödeme özelliği olmayacak. Yani sevdiğiniz bir arabayı almak için gerçek para vermenize gerek yok. Tüm modifiye ve araba satın alma olayı yarışlardan elde ettiğiniz parayla karşılanmakta. Hot Pursuit’ten alışık olduğumuz polis kovalamacaları da var fakat bu oyunda polis olamıyoruz. Açıkçası bu benim açımdan çok önemli bir eksiklik değil çünkü bu zamana kadar, içerisinde polis olarak oynayabileceğimiz NFS’lerden sadece 2010 yılında çıkmış olan Hot Pursuit’te adam akıllı oynamışımdır.

Toparlayacak olursak, son derece güzel bir Need for Speed oyunu 3 Kasım’da bizlerle birlikte olacak. Ghost Games’in özellikle grafiksel alandaki başarılarını tebrik ediyorum. Satın alacağım oyunlar listesinde üst sıraya yerleşmeyi başardı. Uzun bir süre oynayıp yıllarca kendisinden bahsedeceğimiz bir Need for Speed oyunuyla daha karşı karşıyayız.

fragtist_nfs_beta3