Alienware Alpha Geliyor! Alienware Alpha Geliyor!
Alienware’in minik devi Alpha, sıcak bir Haziran ayında duyurduğumuz gibi, belirlenen zamanda (noel öncesi, yani bu aralar) piyasaya çıkıyor. Rahatlıkla bir Steam Machine (ya... Alienware Alpha Geliyor!

Alienware’in minik devi Alpha, sıcak bir Haziran ayında duyurduğumuz gibi, belirlenen zamanda (noel öncesi, yani bu aralar) piyasaya çıkıyor.

Rahatlıkla bir Steam Machine (ya da Steam Box, Steam Console; ne derseniz adına) olarak kullanabileceğiniz Alpha, farklı konfigürasyonlarla geliyor. Windows işletim sistemine sahip olan ve Xbox 360 koluna uyumluluğuyla dikkat çeken miniğin baz fiyatıysa 549$.

Peki bu baz modelde neler yer alıyor?

Burada biraz canınız sıkılabilir. Zira 549$’a edineceğiniz sistemde Intel Core i3 bir işlemci, 4GB bellek ve 500GB HDD yer alıyor. $699‘a daha yüksek bellek ve depolama; 799$‘a ise daha hızlı bir işlemciye sahip oluyorsunuz. Tüm modellerde NVIDIA GeForce GTX 860M grafik çipi bulunuyor fiyatlara klavye/fare dâhil değil.

Kısacası Asus ROG GR8 daha iyi bir alternatif gibi sanki. Sahi, incelememizi okumuş/izlemiş miydiniz?Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.