ASUS Maximus VI Hero ASUS Maximus VI Hero
Asus’un RoG serisinde şu haliyle Maximus modeli rakamsal olarak Rambo’yu ve Rocky’i çoktan geçmiş bulunuyor. Resident Evil ve Final Fantasy serileriyle ise halen yarış... ASUS Maximus VI Hero

Asus’un RoG serisinde şu haliyle Maximus modeli rakamsal olarak Rambo’yu ve Rocky’i çoktan geçmiş bulunuyor. Resident Evil ve Final Fantasy serileriyle ise halen yarış durumunda. Bu kadar uzun süredir kullanılan bir modeli görünce haliyle anakartlar arasındaki yerini daha ismini görür görmez oturtabiliyoruz.
Asus’un Extreme modelleri en üst hız aşırtma modelleri. Yani bu işin delisiyseniz tam size hitab ediyor. Formula modelleri bizim gibi oyun ve donanım hastalarını gözünden vuran modeller. Gene serisi ise küçük anakartlardan bomba gibi performans isteyenlere yönelik. Lakin burada şöyle bir sorun vardı. Extreme ve Formula nispeten pahalı, Gene ise, çok güçlü bir kart olmasına karşın boyutlarından dolayı bazı özelliklerden mahrum geliyordu. ATX formatındaki Hero, Formula ve Gene arasına oturarak tam ihtiyaç duyulan kart olmayı hedefliyor.

Fragtist-ASUS-Maximus VI-Hero - 640 (1)

Test sistemimizi yeni toparlamaya başladığımızdan bu testte kullandığımız bileşenler ileride değişebilir ama şimdilik 16GB lık 1600 MZ’lik RAM ve 120 GB’lık bir SSD’nin yanına Asus’un HD 7850 ekran kartını iliştirdiğimizi söyleyebiliriz. İşlemcimiz ise Core i7 4770K. Yani Haswell ailesinin en güçlü ve hız aşırtmaya en uygun işlemcisi.

Haswell’le birlikte yeni LGA 1150 soketine kavuştuğumuzu ve soket değişmesine karşın 1155 ve 1156 uyumlu soğutucuları kullanabildiğimizi de arabilgi olarak geçelim.

ASUS Maximus VI Hero’nun dış görünüşü, ASUS’un tipik RoG renkleri olan kırmızı ve siyahın hakimiyeti altında. RoG serisinin ve bir oyuncu kartı olmasının getirdiği üstün özellikleri aşağıda kısaca sayacağız ve zaten ilk bakışta aşina olduğumuz bir çok özelliği sizler de fark edeceksiniz. Fragtist.com’un takipçilerinin donanım konusunda çok acemi olmadıklarını bildiğimizden her ayrıntıyı çılgınlar gibi anlatmak bize çok anlamlı gelmiyor. Zaten çoğunuz ilk bakışta kartın üzerindekileri okuyabilecek göze sahipsiniz. Lakin burada USB 2.0 desteği kadar USB 3.0 desteği olduğunu mutlaka söylemeliyiz.Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.