Corsair Yeni İşlemci Soğutucusu Hydro H5 SF’yi Duyurdu Corsair Yeni İşlemci Soğutucusu Hydro H5 SF’yi Duyurdu
Corsair düşük profilli yeni işlemci soğutucusu Hydro H5 SF ile Mini ITX kasaları soğutmayı hedefliyor. Detaylar haberimizde! Corsair Yeni İşlemci Soğutucusu Hydro H5 SF’yi Duyurdu

Son zamanlarda oyuncular ve performans tutkunları Mini ITX formatında PC kasaları toplamaya başladılar. Ancak bu tip kasa toplamak isteyen kullanıcıların ekran kartı ve işlemci soğutucusu olmak üzere iki noktada zorlandığını görüyoruz. Ekran kartı mevzusu bazı donanım firmalarının piyasaya çıkarmış olduğu yüksek performanslı mini ekran kartları sayesinde bir nebze çözülmüştü. İşlemci soğutucusu tarafında büyük bir boşluk söz konusuydu. Soğutma çözümleri konusunda pazarda böyle bir boşluk olduğunu düşünen Corsair‘de düşük profilli yeni işlemci soğutucusu Hydro H5 SF ile Mini ITX kasaları soğutmayı hedefliyor.

Fragtist - Corsair H5 SF (1)

Hydro ailesinin yeni üyesi olan H5 SF modeli işlemci soğutucusunun 120 mm boyutundaki soğutucu fanıyla birlikte yüksek performanslı işlemcilere OC uygulansa dahi ısınmayı büyük ölçüde önleyebileceği belirtildi. 150W TDP değerine kadar tüm işlemcileri soğutma kapasitesine sahip olan H5 SF, özellikle şu sıralar Mini ITX sistem toplamak isteyen kullanıcıların epey ilgisini çekecektir.

Fragtist - Corsair H5 SF (2)

5 yıl garanti süresi ile gelen H5 SF aynı zamanda güçlü ve sessiz bir soğutmayı amaçlıyor. Corsair‘in çıkarmış olduğu Mini ITX kasaları olan Obsidian 250D, Carbide Air 240 ve Graphite 380T ile uyumlu olduğu belirtilen işlemci soğutucusu vergiler hariç 79.99$ fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak.

Corsair Hydro H5 SF Teknik Özellikleri

  • Düşük Profilli Sıvı Soğutma Çözümü – Mini ITX form faktörlü kasalar için etkili bir sıvı soğutma sağlar
  • Yüksek Basınç ve Düşük Gürültü Seviyesi – 120mm PWM fanı ile güçlü ve sessiz bir sıvı soğutma sağlar
  • Ultimate SFF Uyumluluğu – Soğutucunun tamamı kasa içerisinde yer alır ve doğrudan anakarta bağlanır
  • Düşük Geçirgenlik – Esnek tasarımı sayesinde kolay kurulur ve uzun ömür sağlar
  • Termal Macun – Soğutucuyu kasaya monte ederken önceden uygulanan termal macun sayesinde kullanıcıya zaman kazandırır
  • Fiyat – Vergiler hariç 79.99$


Özgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü