Noctua Ürünleri Computex 2016 Fuarında Tanıtıldı Noctua Ürünleri Computex 2016 Fuarında Tanıtıldı
Noctua bu yılki Computex fuarında geniş bir ürün yelpazesi ile katılarak ilgi çekmeyi başardı. Bakalım hangi ürünler bu yıl görücüye çıkmayı bekliyor. Noctua Ürünleri Computex 2016 Fuarında Tanıtıldı

Noctua bu yılki Computex fuarında geniş bir ürün yelpazesi ile katılarak oldukça ilgi çekmeyi başardı. Bunların yanı sıra ileri düzeyde ısı soğurma sistemleri ve malzemeleri ile ilgili araştırmaları hakkında da detaylar verdi.

fragtist noctua 120x25mm fan

Noctua’nın ödüllü A serisi fanları ilk tanıtılan ürünlerinden oldu. Gelecek yıl satışa çıkması planlanan 140×15, 80×15, 70×15, 60×15 ve 50x10mm’lik ürünleri tanıtıldı. Ayrıca 120x15mm’lik model yüksek performansı ve ince fan tasarımıda görücüye çıkan ürünler arasındaydı. Yeni çıkacak olan fanların ince tasarlanması sayesinde Noctua LED ışıklandırma ya da depolama gibi farklı alanlara yoğunlaşmasına olanak verecek gibi duruyor.

A serisi 120x25mm’lik model likit kristal polimer (LCP) malzemeye geçiş yapıyor. Bu sayede kalıptan çıkarma esnasında oluşabilecek malzeme yorgunluğunun önüne geçmek amaçlanmış.  Yeni gelecek olan fanların yanı sıra titreşim engelleyici özelliğe sahip fan sabitleyici prototipleri sadece standart 25mm fanlar ile değil aynı zamanda 10, 15 ve 20mm’lik fanlar ile de uyumlu olacak şekilde tasarlanmış.

fragtist noctua 120mm cooler

İşlemci soğutucularında ise mevcut NH-L12 soğutucuları yeni 120mm ince fanları kullanmaya başlayacak. Yeni soğutucuların bu yılın sonunda görücüye çıkması planlanıyor. Noctua yeni çıkacak ürünlerin yanı sıra mevcut teknolojisini de geliştirmek için çalışmakta. Daha etkili ısı dağılımı için tasarım araştırmaları olduğu kadar bakır alüminyum alaşım malzemelerde bu araştırmalara dahil. Henüz ciddi bir teknolojik devrim yaşanmamış olsa da sanıyoruz tüm bu araştırmalar eninde sonunda meyvesini verecektir.Berk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.