EFF, Tarayıcılar için Privacy Badger’ı Yayınladı. Eklenti… EFF, Tarayıcılar için Privacy Badger’ı Yayınladı. Eklenti…
EFF, Privacy Badger isminde yeni bir eklenti yayınladı. Alpha ve Beta sürecinde de indirilebilen, kısa bir süre önce final sürümüne kavuşan PB'nin amacı... EFF, Tarayıcılar için Privacy Badger’ı Yayınladı. Eklenti…

EFF, Privacy Badger (PB) isminde yeni bir eklenti yayınladı. Final sürümüne kavuşan PB’nin amacı, cookie’ler ve diğer gizli tracker’lar tarafından veri toplanmasını engellemek.

Alpha ve beta’da da kullanıcıların indirebildiği PB, bu süreçte 250 milyon kadar insan tarafından indirilmiş. Super-cookie’ler ve browser fingerprinting konularında önlem alan eklenti, geçtiğimiz günlerde EFF tarafından açıklanan “Do Not Track (DNT / Beni İzleme)” politikasına uygun olarak çalışıyor. O nedenle bu politikayı uygulayan üçüncü parti şirketler, PB’nin süzgecinden geçebiliyorlar.

PB, firmaların sizi izlemesini engellediğini, “DNT” bayrağıyla gösteriyor. Böylelikle uygulamanın, hangi sayfa elementleriyle etkileşim hâlinde olduğunu da görebiliyorsunuz.

Söz konusu eklentiyi Chrome ve Firefox’a kurmak için şu bağlantıyı takip edebilirsiniz. PB’nin, Vivaldi ile birlikte çalıştığını da belirtelim.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.