Asus ROG Poseidon GTX 780 Platinum Edition İncelemesi Asus ROG Poseidon GTX 780 Platinum Edition İncelemesi
TASARIM Kartı kutusundan çıkardığımız anda dikkatleri ilk çeken şey Asus ROG Poseidon GTX 780 Platinum Edition’un çok güzel bir tasarıma saihp olduğu. Buna artık... Asus ROG Poseidon GTX 780 Platinum Edition İncelemesi

TASARIM
Kartı kutusundan çıkardığımız anda dikkatleri ilk çeken şey Asus ROG Poseidon GTX 780 Platinum Edition’un çok güzel bir tasarıma saihp olduğu. Buna artık alıştık tabi; sonuçta anakart tasarımından Red Dot tasarım ödülü almış bir seriden bahsediyoruz. Kısacası tasarımcıar, Poseidon’da da becerilerini konuşturmuşlar. Ten Points from Fragtist!

Kartı evirip çevirirken dikkat ettiğimiz bir diğer şey de, yan kısmında bulunan iki adet boru çıkışı. Evet, tahmin edebileceğiniz üzere bu iki çıkış, kartın sıvı soğutma desteklediğini gösteriyor (elimizde bu tür bir soğutma sistemi olmadığından deneyemedik bunu). Asus, bu sıvı/hava hibrit soğutucuya “Direct CU H2O” ismini vermiş. Aklınızda bulunması için yazıyorum buraya. Firmanın paylaştığı verilere göre soğutucu, havayla soğuturken 7 dereceye kadar; sıvıyla soğuturken de 24 dereceye kadar (C) daha serin bir çalışma sunuyor. Birebir karşılaştırma imkânımız olmasa da, soğutucunun sessiz bir şekilde işini çok rahat gördüğünü söyleyebiliriz. Soğutucunun bir diğer özelliği de, kullanılan fanların toza karşı dayanıklı olması (daha az toz tutması da diyebiliriz). “Bu da, %25’e kadar daha uzun ömür demek!” diyor Asus. Devam edelim.

Kartın bir diğer tasarım ayrıntısı da, alt kısımda bulunan kalın metal plaka. Bir yandan PCB’yi darbelere karşı koruyan bu plaka, diğer yandan da kartın daha serin kalmasına yardım ediyor. Bir taşla iki kuş kısacası. Son olarak kartta, Republic of Gamers logosunun ışıl ışıl parıldadığını da belirtelim (karanlıkta hoş bir görüntü elbette).

fragtist-asus-rog-gtx-780-poseidon-platinum-1Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.