Asus’tan Üç Yeni GTX 980Ti! Asus’tan Üç Yeni GTX 980Ti!
Asus, geçtiğimiz günlerde Londra'da düzenlediği bir etkinlikte NVIDIA'nın GTX 980Ti grafik yongasını kullanan üç yeni ekran kartını tanıttı. Asus’tan Üç Yeni GTX 980Ti!

Asus, geçtiğimiz günlerde Londra’da düzenlediği bir etkinlikte NVIDIA’nın GTX 980Ti grafik yongasını kullanan üç yeni ekran kartını tanıttı. Fragtist olarak biz de o tanıtımdaydık!

Yeni kartlar, Asus Strix GeForce GTX 980Ti’ın yanına eklenecek olan tanıdık isimler: ROG Matrix GTX 980Ti, ROG Poseidon Platinum 980Ti ve 20. yıla özel Asus 20th Anniversary Golden Edition GTX 980Ti. Firmanın açıklamalarına göre bu kartlar, Ağustos (Poseidon), Eylül (Matrix) ve Ekim (Gold Edition) aylarında bizlerle olacak.

fragtist-haber-asus-gtx-980ti-seminar-london-1

Asus, ekran kartlarıyla birlikte, kartlarda kullandığı çeşitli teknoloji ve yazılımlardan da bahsetti. Bunlar için genel olarak, bildiğimiz Asus teknoloji ve yazılımlarının güncellenmiş versiyonları diyebiliriz. Şimdi gelelim söz konusu geliştirme ve güncellemelere…

ASUS’TAN İNCİLER
Bunlardan ilki, güncellenmiş soğutma sistemi olan Asus DirectCU III. Yapısal olarak geliştirilen ve bünyesine ikincil ısı boruları ekleyen soğutma sistemi, farklı bir boru tasarımı kullanmasıyla da dikkat çekiyor. Asus’a göre DirectCU Isı Boruları, rakiplerinin kullandığı ısı borularına göre daha verimli sonuçlar ortaya seriyor.

fragtist-haber-asus-gtx-980ti-seminar-london-4

Soğutucunun sahip olduğu bir diğer artı özellik de Wing-Blade fanlar. Kıvrımlı tasarımlarıyla dikkat çeken bu fanlar, firmanın iddiasına göre hava akışı konusunda çok dahaverimli bir çizgide bulunuyor. Tanıtılan Strix GPU Fortifier koruma da, GPU üzerindeki fiziksel baskıyı azaltmasıyla dikkat çekiyor. Firmanın performans ve stabilite konusunda gelişim gösterdiği bir diğer alan da güç yönetimi tarafı. Premium Super Alloy Power II, Asus’un iddiasına göre daha serin bir çalışma ve daha fazla verim sağlıyor.

Firmanın bahsettiği bir diğer şey de, Auto-Extreme. Bu, kartların üretim sürecinin tamamen otomatik olduğunu gösteren bir tabir. Bu sürecin, tarihte ilk defa Asus tarafından uygulanıyor olduğunu belirtmekte fayda var. Peki bu bizi neden ilgilendirsin? Firmaya göre bu, kartların daha stabil bir şekilde çalışmasını sağlayacak bir şey. Özellikle OC yapmayı düşünenler için iyi bir haber (Asus’un yalancısıyız tabi).

Asus, yazılım tarafını da boş geçmiyor. Firma, GPU Tweak II & XSplit GameCaster Premium’u da basına canlı olarak gösterdi.

fragtist-haber-asus-gtx-980ti-seminar-london-23

GPU TWEAK II & XSPLIT GAMECASTER PREMIUM
Asus, yazılımsal ve donanımsal olarak performans artıran pek çok bileşeni bir araya getirmesiyle göz dolduruyor.

Yeni bir arayüze sahip olan uygulama ile birlikte tek tıkla performans artışına gidebiliyor, görsel efektleri hafifleterek sistemin üzerindeki yükü azaltabiliyor, gereksiz Windows servislerini kapatabiliyor, memory defrag yapabiliyoruz.

1 yıllık XSplit Gamecaster Premium üyeliğinin de, kartlarla birlikte hediye ediliyor olduğunu belirtelim. Sunumdan fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.